Історик розповів, звідки походить назва Україна
Французький картограф Гійому де Боплан у 1639 році створив мапу, де зверху було написано Україна. За цією мапою проводилися воєнні операції.
Про це під час ефіру заявив дослідник української історії Сергій Коваленко.
«Правобережне Військо Запорозьке у 1672 році можна було офіційно називати Україною. До речі, тут слід віддати належне французькому картографу Гійому де Боплану, який раніше створив мапу, де зверху було написано Україна. За цією мапою проводилися воєнні операції. Зокрема, османи дуже активно користувалися цією мапою. У 1683 році ми вже бачимо відновлене Військо Запорозьке, яке почало проводити Ради. До речі, саме османи допомогли відновитися Війську Запорізькому», — каже історик.
За його словами, проти османів війну вела ціла так звана священна ліга.
«Османські війська дійшли аж до Відня. Після цього у війну вступила Річ Посполита, а також московське царство, яке тільки уклало з османами бахчисарайський договір. Однак він їх явно не влаштовував та почалася війна московського царства проти османів. В цю війну були втягнені козаки Самойловича, які пролили немало своєї крові в інтересах зміцнення московської держави, яка їх гнітила та гнобила. Виходить так, що османи, які допомагали відродити Військо Запорозьке, отримали удар від нього у спину на чолі з гетьманом Куницьким. Вважаю, що це сталося через сильний вплив московської пропаганди. Політики в боротьбі за особисту владу часто нехтують національними інтересами. Як показала подальша практика, то відмова Війська Запорозького від захисту з боку османів з рештою призвело його до занепаду та ліквідації», — зазначає дослідник.
Він підкреслив, що османи визнавали Військо Запорозьке та змушували це робити Річ Посполиту. Однак вона так цього і не визнала.
«Саме тому почалася війна Речі Посполитої проти Війська Запорозького. А Куницький започаткував процес, який привів до катастрофи. Військо Запорозьке з цим не погодилося і продовжило війну проти Речі Посполитої. Вона тривала 5 років. Однак гетьман Мазепа, якого вважають героєм, вдарив у спину Україні за наказом Петра І. Правобережжя України залишилося окупованим. Однак Мазепа себе реабілітував героїчним вчинком. Коли почалося повстання у 1708 році, то все Лівобережжя було окуповано московськими військами. А на Правобережжя прав не мало. Лівобережне козацтво послужило ґрунтом для продовження існування держави Військо Запорозьке. В 1714 році, коли після того, як гетьман Пилип Орлик виїхав до Стокгольму, припинило своє існування. Однак залишилися залишки Війська Запорізького у вигляді Війська Запорізького його пресвітлого велічества або гетьманщина та Військо Запорізьке низове», — резюмує С. Коваленко.