Чому президент не питає, а чи хоче народ віддавати комусь свої надра?

Якщо обраний 47 президент США Дональд Трамп не буде войовничим лобістом інтересів США відносно української землі, то у нас є шанс вижити.

Віктор Шишкін тв Володимир Тетерук
Віктор Шишкін тв Володимир Тетерук

Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив Суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Шишкін.

«Всі чекали, що США нададуть Україні необхідну допомогу під час повномасштабної війни. Хоча ні Зеленський, ні Порошенко, які прийшли на пост президента у воюючий країні, не сказали, що в нас йде війна. Зеленський про це заявив лише 24 лютого 2022 року. Звідси йде небажання акумулювати всі ресурси держави, зокрема, обороноздатність. А ось Захід нам має допомогти. Однак чи є в нас інститут вивчення США? При цьому є безліч грантових організацій. Щодо Трампа, якщо він не буде войовничим лобістом інтересів США відносно Української землі, то у нас є шанс вижити. Адже ми поки не знаємо, що таке Трамп у розумінні його політики. Коли він був президентом, в нас не було повномасштабної війни. Як в цій ситуації поведе себе Трамп, важко сказати», — каже В. Шишкін.

На його думку, сьогодні в нас немає європейських цінностей, бо згідно з ними Конституція має превалювати.

«Щодо грантожерських організацій, які у нас працюють під прикриттям ЄС. Наразі чомусь Конституційний суд думає про так звані європейські цінності. Йому що, немає чим більше займатися? Не вірю, що сьогодні є європейські цінності, бо не бачу їх. А якщо вже Конституційний суд стоїть на позиції європейських цінностей, то має їх впроваджувати у своїх судових рішеннях. До речі, раніше Конституційний суд захищав права громадян. Сьогодні в нас немає європейських цінностей, бо згідно з ними Конституція має превалювати. В КСУ розглядається закон про ринок землі, який є антиконституційним. А хто хоче розпоряджатися нашими надрами пан президент та його команда? Хоча в 13 статті Конституції написано, що надра є об’єктом власності всього українського народу. А чому президент не питає, чи хоче народ віддавати комусь свої надра? Крім того, у 14 статті Конституції написано, що земля є національним багатством України», — резюмує В. Шишкін.

Нагадаємо, що в Плані перемоги Володимира Зеленського, який, за словами людей, які брали участь у його розробці, був орієнтований саме на Трампа. Пізніше ці пропозиції були представлені Трампу, коли український президент зустрівся з ним у Нью-Йорку у вересні.

Одна з них передбачала заміну частини американських військ, дислокованих у Європі, українськими військами після війни.

Інша — вперше розроблена сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом, союзником Трампа, за словами людей, які брали участь у розробці Плану перемоги Зеленського, — пропонує поділитися критично важливими природними ресурсами України із західними партнерами.