У нас 99% командирів без розумових здібностей або неадекватні — правозахисник
Майже всі воєнкоми у ТЦК заробляють гроші на викраденні людей. Однак ліквідація ТЦК не вирішіть проблему з мобілізацією.
Про це в коментарі заявив правозахисник Дмитро Павліченко.
" У нас немає закону про ТЦК. Тож як можна розформувати те, що не було створено? Для того, щоб усунути корупцію треба прийняти відповідний закон відносно ТЦК або військкоматів. Однак ця процедура може затягнутися. Адже ніхто не хоче закривати цю корупційну структуру. Майже всі воєнкоми у ТЦК заробляють гроші на викраденні людей під приводом воєнного стану. Хто хоче може залишити ТЦК за грошову винагороду, або ж відправитися у військову частину", — каже правозахисник.
На його думку, цю проблему можна було б вирішити, якби у нас були ТРО, де громада обирала командирів.
«Наразі у нас 99% всіх командирів, люди або з відсутністю розумових здібностей, або неадекватні. Саме тому у нас великі втрати серед військових. Однак розформування ТЦК не вирішіть проблему з мобілізацією. Як можна ліквідовувати те, чого не було створено? Тому депутати маніпулюють. Адже вони ще 5 років тому мали прийняти закон про ТЦК. Крім того, всі ТЦК знаходяться в приіщеннях у комунальній власності в незаконний спосіб, адже їх не існує, як юридичної особи. Саме тому в країні таких безлад. І якщо їх замінять на іншу структуру, то нічого не зміниться, адже від заміни доданків сума не змінюється», — підкреслює Д. Павліченко.
На його думку, парламент має прийняти закон про ТЦК або іншу структуру, де буде прописана її діяльність.
«Нардепи не хочуть брати на себе відповідальність, скидають на постанову Кабміну. Однак постанова не є законом. Депутати не налаштовані захищати український народ, тому не хочуть приймати закон. Крім того, в першу чергу вони мають прийняти закон про стан війни. Тобто вся країна переходить на військові рейки. Чому депутати цього досі не зробили? Вважаю, що це держзрада», — резюмує правозахисник.
Нагадаємо, що у Верховній Раді обговорюють можливість розпуску територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Це пов’язано із численними скандалами навколо ТЦК, зокрема щодо перевищень працівниками своїх повноважень та, так звана, «бусифікація». Такі випадки заважають рекрутингу і адекватної мобілізації.