Капітуляція України стане особистою капітуляцією Трампа перед путіним — політолог
Президент рф володимир путін не погодиться, щоб у буферній зоні на території України, були війська НАТО.
Про це в коментарі заявив політолог Володимир Воля.
«Публікації про появу буферної зони та те, що кордони відійшли на другий план — здійснення інформаційної компанії або чиїсь фантазії. Адже введення військ НАТО у буферну зону не є реалістичним. На це потрібна згода членів всіх Альянсу. Однак багато членів НАТО, в тому числі Угорщина, одна з перших відмовилася відправляти свої війська. Крім того, це не стане угодою завершення війни, а лише припиненням війни. Наразі ми чуємо заяви, що Трамп хоче усадити за стіл переговорів Україну та рф. Однак путіну переговори навряд чи потрібні. Тому він навряд чи відмовиться від свого ультиматуму. А переговори можливі, якщо є готовність до компромісів. А в команді Трампа вже починають розуміти, що путіну жодні компроміси не потрібні та він наполягає на ультиматумі, який висунув Україні», — каже політолог.
Він підкреслив, що немає передумов, щоб між рф та Україною відбулися переговори.
«Припускаю, що розмова Трампа з путіним була. Це непублічний захід про який мало хто знав. Не виключаю, що під час розмови путін продемонстрував свою безкомпромісність. Тобто відкинув ідею про буферні зони з військами НАТО. Адже це означатиме, що ця територія охороняється військами Альянсу. Однак путін вистає против цього, кажучи, що НАТО хотіло поглинути Україну. Тому путін не погодиться, щоб натівські війська зайшли на територію України, як війська членів держав НАТО. І якщо розмова Трампа та путіна справді відбулася, то Трамп отримав жорстку відповідь від путіна на його пропозиції. А попередня зондувальна розмова тримається у таємниці», — підкреслює політолог.
На його думку, позиція команди Д. Трампа полягає у процесі серйозного осмислення, а можливо і переосмислення після перших контактів.
«Завершилася епоха передвиборчих заяв, розрахованих на аудиторію. Починається серйозна робота для того, щоб Трамп не увійшов у історію, як людина, за допомогою якої путін отримав капітуляцію України, Заходу та США. Сторони ні до чого не зможуть домовитися. Єдине — це припинення вогню на якийсь термін, щоб путін переформатував війська, підтягнув резерви та пішов наступати далі. Тобто путін просто виграє час від якихось переговорів про припинення війни. Однак вони не будуть тривалими, бо це несе загрозу путінському режиму. Кілька місяців поговорять, і у форматі переговорів скажуть, що зрушень немає. Після цього російські війська розпочнуть новий наступ. Можливо рф навіть відмовиться припиняти наступальні дії на час переговорів», — підкреслює політолог.
За його словами, обіцянка Д. Трампа завершити війну — лише передвиборча.
«В команду Трампа стає професійною, вони досліджують питання російсько-української війни, розуміючи, що путіну компроміси не потрібні. Його не зупиняють ні санкції, ні величезні втрати. путіну потрібні переговори, щоб Україна та Захід розслабилися. Тобто це прикриття для того, щоб взяти під контроль всю Україну. Принаймні до Збруча», — зазначає експерт.
На його думку, Україна має розробляти власне ВПК для захистку. Однак потрібна і допомога від США.
«Ми немає допустити того, щоб американська підтримка припинилася, треба переконувати команду Трампа, що будь-які домовленості з путіним є небезпечними. Тим більше, після припинення американської допомоги Україні. Тому треба докладати величезних дипломатичних зусиль. Команда 47 президента США має зрозуміти, що капітуляція України — стане персональною капітуляцією Трампа перед путінським ультиматумом», — резюмує В. Воля.
Нагадаємо, що у Міністерстві оборони США утрималися від коментарів щодо можливих намірів новообраного президента Дональда Трампа створити буферну зону в Україні.
Також видання NYT та інші, заявили, що території відійшли на другий план. Тепер завдання Києва на переговорах — реальні гарантії припинення вогню