Має бути стратегія розвитку Нацекономіки — юрист про внутрішній план стійкості Зеленського
Наших багатств вистачає настільки, що кожен громадянин України може отримати на рахунках понад 600 тисяч доларів та вкладати їх в розвиток економіки. Нам потрібно побудувати економічну стратегію розвитку держави.
Про це під час ефіру заявив заслужений юрист України Микола Голомша.
«Вітаю ініціативу владу, щодо внутрішнього плану перемоги. Ми вже говорили про стратегію Національної безпеки, яка повинна включати внутрішній та зовнішній фактор та передбачати захист держави, економіки, культури, громадян України, нарощування оборонної міцності, роботу 24/7 всіх державних підприємств. Також вона повинна передбачати тотальну боротьбу з корупцією. На якій підставі під час війну було акціоновано Укренерго, Енергоатом? Ми колись платили лише за атомну енергію і вона сьогодні з усіма видатками коштує 96 копійок. З якої радості ми платимо такі кошти на електроенергію, якщо у нас своя генерація та за опалення, адже у нас є свій газ. Тобто має бути стратегія розвитку Національної економіки», — каже М. Голомша.
Він підкреслив, що Україна у своїх надрах має понад 80 трлн доларів.
«Щоб було зрозуміло, 6 трлн доларів вистачить для того, щоб роздати цілій планеті по 1000 доларів. Наших багатств вистачає настільки, що кожен громадянин України може отримати на рахунках понад 600 тисяч доларів та вкладати їх в розвиток економіки. Нам потрібно побудувати економічну стратегію розвитку держави. Звісно, що всі наразі всі засоби та сили мають бути зосереджені на війні. Проте не варто забувати, що нас сьогодні не гоже воювати між собою», — резюмує заслужений юрист України.
Нагадаємо, що 19 листопада, на 1000-й день великої війни, президент Володимир Зеленський представив у Верховній Раді План внутрішньої стійкості України.
Документ складається з 10 пунктів і стосується безпеки, енергетики, фінансів, зброї українського виробництва та співпраці з партнерами.
План стійкості ще буде деталізований разом із громадянським суспільством, бізнесом, представниками культурного середовища та експертами.