Для генералів життя солдатів це ніщо — правозахисник про законопроєкт № 12095
Треба призначати на посади адекватних та освічених командирів. А у нас близько 90% вищого командного складу — люди з менталітетом «совка».
Про це в коментарі i-ua.tv заявив правозахисник Дмитро Павліченко.
«Рада ввела пом'якшення щодо першого СЗЧ чи дезертирства, тому що коли хлопці вперше потрапляють на нуль без підтримки та прикриття, самовільно залишають позиції. Це є підставою не притягати їх до дезертирства. Адже чомусь ніхто не каже, що командири виписують бойове розпорядження, а не наказ. Адже наказ командира можна оскаржити після виконання. Тобто, таким чином хлопці не можуть навіть оскаржити бойове розпорядження. А для командира це є підставою для застосування репресивних методів. Таких випадків дуже багато», — каже правозахисник.
На його думку, Верховна Рада прийшла до золотої середини для того, щоб не засуджували хлопців за дезертирство чи за самовільне залишення військової частини.
«Краще б звичайно було, коли призначають адекватних та освічених командирів. А у нас близько 90% вищого командного складу — люди з менталітетом „Совка“. Адже ще за радянських часів вони сміялися самі з себе та казали, чим більше в армії дубів, тим міцніше наша оборона. Тому все залежить від керівника. Він забезпечує прикриття та захист. Він мозок та має захищати хлопців, але цього не робить. У нас проблема з кадровими офіцерами, більшість з яких залишається в нас ще з радянських часів. Вони вимагаються ведення документації від підлеглих, які цього просто не можуть робити, бо знаходяться у окопах. Всі ці паркетні генерали досі живуть у „совку“. Для них життя солдатів це ніщо», — резюмує правозахисник.
Нагадаємо, що Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт № 12095 «Про внесення зміни до частини другої статті 24 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». За документ про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишив військові частину або дезертував, проголосували 253 народні депутати, повідомив Ярослав Железняк з фракції «Голос».
Законопроєкт передбачає, що під час воєнного стану дія контракту продовжиться, якщо військові, які вперше самовільно залишили в/ч, місце служби чи дезертували, добровільно повернуться. Те ж саме стосується, якщо вони самі висловлять службу продовжити службу.