Замість озброєння та навчання населення, влада займається терором та бусифікацією — експерт

Замість того, щоб дати громадянам можливість озброїтись, якісно навчитись та підготуватись до справді національного спротиву, держава пропонує чергові «костилі» — задекларувати знайдену / трофейну зброю для її очевидного подальшого вилучення, продовжуючи займатися терором та бусифікацією.

МВС хочуть ще взяти громадян на “дурака”
МВС хочуть ще взяти громадян на “дурака”

Про це в коментарі заявив профспілківець, представник «Української асоціації власників зброї» Веніамін Тимошенко.

«Заява заступника МВС по те, що українцям вигідно добровільно задекларувати зброю, є очевидно маніпулятивною та безглуздою. Адже на тлі відсутності закону про зброю, який би регулював, яка зброя законна, а яка — ні, та внормував би всі питання обігу цивільної зброї, робляться такі недолугі пропозиції декларувати зброю. Ці заяви представників МВС лунають ще й на тлі історії, коли держава від переляку роздавала зброю з вантажівок всім бажаючим, не питаючи про навички поводження з нею, роздавала зброю навіть без документів. Очевидно, що не всі, хто отримав таку зброю, пішли з нею воювати, і тепер представникам МВС не зрозуміло де знаходиться частина цієї зброї. Крім того, є величезна кількість трофейної та знайденої зброї, яку або захопили під час бойових дій, або знайшли звичайні мирні громадяни на місцях, де були бойові дії. Цієї зброї очевидно така велика кількість, що в МВС такими пропозиціями красномовно декларують, що вони давно втратили контроль за цією ситуацією. Вони не знають, яка кількість цієї зброї на руках і де вона знаходиться.

Однак, таким чином, в МВС хочуть ще взяти громадян на «дурака». Тобто людина гадатиме, що задекларувавши зброю, зможе її залишити собі, але це неправда. Адже всю цю задекларовану зброю МВС буде вилучати в той чи інший спосіб. Тобто це спроба не врегулювати питання через адекватний закон, а вчергове надурити населення, зокрема, людей, у яких є така зброя. Виокремимо кримінальних елементів, які здобули таку зброю, поговоримо про простих людей. Очевидно люди її ховають про всяк випадок та недовіру до влади. Адже всі пам’ятають звірства окупантів в Бучі, Ірпені, Ізюмі і багатьох містах, де люди були кинуті напризволяще й стали безпорадними та беззахисними жертвами, то ж в людей буде хоч щось для самозахисту чи партизанських дій. В МВС же очевидно не знають, як цю зброю знайти та вилучити і таким чином намагаються йти на хитрощі — ви задекларуйте, а потім ми побачимо, чи можна цю зброю собі залишити. Тобто МВС вчергове підкреслює, що не контролює ситуацію з обігом зброї", — каже В. Тимошенко.

Він наголосив, що влада на четвертий рік повномасштабної війни з рф, не хоче приймати адекватний закон про зброю, який запустить на принципово якісному рівні цілу безпекову галузь держави.

«Навпаки, хочуть придумати якість „костилі“, щоб люди певним чином декларували трофейну або знайдену зброю, і держава цю зброю вилучила. Нічого іншого в цих намірах не бачу. І це вже не вперше, коли представники МВС кажуть про декларування зброї, ці заяви весь час лунають, що тільки підкреслює, що питання не вирішується, що люди не несуть здавати зброю. Однак люди й не понесуть до МВС здавати зброю, бо відчувають загрозу життю і не мають довіри до МВС та їх пропозицій», — підкреслює В.Тимошенко.

За його словами, влада не хоче приймати закон про зброю, бо їй схоже просто не потрібна перемога над рф, влада хоче «пітляти».

" З одного боку вони навіть бояться приймати цей закон, а з іншого — в них напевно немає задачі перемогти країну- агресора. Замість того, щоб дати громадянам можливість масово озброїтись та якісно навчитись володінню зброєю, підготуватись до справжнього національного спротиву та до служби в армії, держава займається бусифікацією ненавчених, що є нічим іншим, ніж терором. Це абсурд. Тобто замість плекати та розвивати народну звитягу, яка була неодноразово продемонстрирована, займається терором. Якщо владі потрібні більшовицькі практики терору по відношенню до населення, то їм дійсно не потрібне навчене та озброєне населення. Адже таке населення в подальшому стане загрозою для диктатури. Очевидно комусь в теплих високих кабінетах не потрібне сильне та згуртоване суспільство, у них напевно інші плани.

Крім того, перемога у війні над більшим та сильнішим ворогом виключно збройними силами неможлива. Тут потрібна мобілізація всіх сил та засобів держави та всього народу. Для цього український народ має бути добре навченим та озброєним, починати потрібно з дитинства, стрілецький спорт має стати національним видом спорту та сімейною розвагою і це потрібно робити ще на позавчора. У нас не антитерористична операція, а повномасштабна війна з потужним ворогом, в якій мають приймати участь всі. Хто може — в окопах, хто ні — воює на тому місці, де може. Тобто розбудовує справжнє ТРО та бере на себе задачі, завдяки яким можна звільнити ресурси ЗСУ, наприклад, охорона західних кордонів, важливих об’єктів, чи початкова військова підготовка цивільних, щоб в армію вже потрапляли навчені тримати зброю люди і армія лише вчила специфічним навичкам. Також ТРО може взяти на себе функцію ППО, збиваючи шахеди. Все це зараз є, але треба негайно привести до адекватного стану та масштабувати. А у влади, крім декларацій, схоже немає прагнення дійсно перемогти рф. Ще раз наголошую, що перемогти росію неможливо виключно силами ЗСУ, куди зараз мобілізують через бусифікацію ненавчених та невмотивованих. Тому нам потрібна мобілізація зусиль та засобів всієї держави та всього народу, починати потрібно з озброєння та навчання всього суспільства, це основа, фундамент. Тобто адекватний закон про зброю — набагато ширший і більший, ніж просто дати людям можливість купити собі пістолет, це дійсно початок руху до організації масштабного спротиву та перемоги над ворогом. А от те, що відбувається із законом про зброю та декларуванням зброї- це просто черговий симулякр та імітація бурхливої діяльності, які не матимуть жодних позитивних результатів", — резюмує В. Тимошенко.

Нагадаємо, що же з 25 листопада в Україні набуває чинності закон № 9538 про добровільне декларування вогнепальної зброї. Чому в цьому зацікавлені не лише правоохоронці, а й самі громадяни, розповів у інтерв’ю заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.