Україна має шукати союзників серед азійських країн — експерт

Україна має продовжувати перемовини з Південною Кореєю, залучаючи до них Польшу та шукати союзників серед азійських країн для поставок озброєння.

Президент Польщі А. Дуда та президент Південної Кореї Юн Сок Йоль
Президент Польщі А. Дуда та президент Південної Кореї Юн Сок Йоль

Про це в коментарі заявив політолог Ігор Чаленко.

«Очевидно, що Україні треба продовжувати перемовини з Північною Кореєю. Нас цікавить ППО, артилерія, їх бронетехніка. Також при зміні влади в Німеччині, нас цікавлять ракети TAURUS, які є у Південної Кореї. Очевидно, що все залежить не тільки від внутрішньополітичної ситуації в Південній Кореї, а від позиції адміністрації Трампа. Ми вже маємо сигнал від Сеулу, що вони очікують таких сигналів. А що стосується внутрішньополітичної ситуації у Південній Кореї, то там опозиція жорстко пресує президента, щоб не було жодної передачі зброї. Адже це подається, що Південна Корея вступить у війну», — каже політолог.

Він не виключає, що у майбутні перемовини між Україною та Північною Кореєю, треба підключати Польщу, яка є великим покупцем південнокорейської продукції ВПК.

«Що стосується інших азійських країн, то ми не маємо сьогодні міцної підтримки від них. Є певна підтримка від Тайваню. Навіть президента Тайваню прямо каже, що ця підтримка передусім потрібна Україні, а не Тайваню. Однак треба шукати підтримку і у інших країн. Можливо у Індії, хоча вона зараз має специфічні погляди на російсько-українську війну. Наразі боєприпаси ми отримуємо через треті- п’яті руки, закупаємо ті ж самі артилерійські боєприпаси різних калібрів. Тому на азійському напрямі такі перемовини теж треба буде проводити», — резюмує політолог.

Нагадаємо, що президент Південної Кореї Юн Сок Йоль зустрівся із делегацією з України. Під час зустрічі сторони обмінялися розвідувальними даними про зростання військової співпраці між Росією та КНДР й обговорили спільну відповідь на безпекові загрози, передає слова президентського офісу сеульська агенція Yonhap.