Для чого Польща будуватиме захисні споруди на кордоні з Україною?

Деяка Європа нагадує зграю шакалів стосовно України.

Віктор Шишкін
Віктор Шишкін

Про це під час ефіру заявив Суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Шишкін.

«У нас є купа сусідів, які не хочуть нам підставити плечі та спину, коди ми маємо такі проблеми з рф, з її агресією. Деяка Європа мені нагадує зграю шакалів стосовно України. Адже шакали нападають на слабкого. Україна сьогодні є слабкою, бо б’ється з москальським ведмедем. Ми поранені, стікаємо кров’ю, шакали доїдають наш хвіст або лапи. Хоча Угорщина одна з перших визнала незалежність України у 1991 році. А що тоді трапилося протягом 30 років? Яку сіль ми насипали на хвіст Угорщини, що вона зайняла діаметрально протилежну позицію. За нею пішла Словаччина та Польща. Також цікаво, що буде далі, якщо після президентських виборів в Румунії зміниться курс країни, щодо України. Що зараз сталося із Польщею? … Для чого Польща будуватиме захисні споруди на кордоні з Україною? Там вважають, що Україну здали, москалі вийшли на кордони Польщі з боку Львівської та Волинської областей і тому треба будувати укріплення? Хоча вони не побудували їх на кордоні з Білоруссю. Україна ще не пала та не вмерла, на відміну від Білорусі. До речі, з Білорусії російська армія може дуже швидко дійти до Варшави, як це було у випадку з Києвом. Однак на польсько- білоруському кордоні укріплення не були побудовані. Крім того, на Польщу можна напасти і з Калінінградської області. Чомусь вони про це не думають, а Україна стала полякам поперед горла. Поляки весь час всьому світу розповідали, які вони християни та католики, і вони висипають на землю наше добите кров’ю зерно. І це що християнський підхід?», — каже В. Шишкін.

За словами В. Шишкіна, поляки мають розібратися, чому насправді відбулася Волинська трагедія.

«Хто породив цей конфлікт? Чому він виник? Бандера та Шухевич відстоювали свою незалежність. При цьому у Польщі забувають, що Суворов був колонізатором та захоплювачем. Нагадаю, що російські війська у 1794 році під командуванням Олександра Суворова штурмом взяли Прагу — передмістя Варшави. Чомусь про це всі забувають. І у поляків чомусь немає жодних претензій до Суворова», — підкреслює В. Шишкін.

Він підкреслив, що суспільству не варто забувати, що немає постійних союзників. Проте є постійні інтереси.

«Зокрема, постійними інтересами України має бути україноцентризм. На жаль, в Україні немає стратегії, яка повинна базуватися на україноцентризмі. Тобто, якщо ментально ми будемо вважати, що україноцентризм — наша ідеологія, і за цим напрямком мають діяти всі органи державної влади», — резюмує В. Шишкін.