Історія Гетьманщини — це історія нашого поневолення — дослідник

Вона полягає в тому, що московити захопивши частину Війська Запорозького, використовували Гетьманщину, щоб задушити всю українську державу.

Сергій Коваленко
Сергій Коваленко

Про це заявив незалежний дослідник історії України Сергій Коваленко.

«Історія Гетьманщини — це історія нашого поневолення. І ще сумна частина цієї історії полягає в тому, що захопивши частину Війська Запорозького, використовувалися рештки, щоб задушити всю українську державу. І це давало привід москалям говорити, що це громадянська війна і нас там немає. Всі тексти до 1991 року про Україну писалися під диктовку москви. А після 1991 року це відбувалося опосередковано, бо там залишалося своя агентура. В тому числі в історичній науці. До речі, і досі в політичному керівництві України представлена московська агентура. Важко собі уявити, щоб такий важливий інструмент, як історіографія залишався поза їх увагою. Це стосувалося Війська Запорозького. Це лакмусовий папірець, яким можна визначити де є рука москви, а де вже немає. Тобто у яких авторів вона присутня, а у яких відсутня», — каже історик.

За його словами, московити свою економічну експансію використовують, як інструмент своєї політичної боротьби. І це треба чітко розуміти. В цьому є велика небезпека.

«Хоча і ми б могли погратися в ці ігри, але таким чином, щоб це все перетворилося на нашу зброю. Зокрема, газогони, як джерело надходження коштів до рфії», — каже С. Коваленко.

На його думку, треба виходити з позиції жертви викидати промосковство зі своєї голови.

«Ми можемо послабити московське царство своїм підсиленням. Ми повинні стати сильними насамперед інтелектуальної і не вестися на всі вкиди московської пропаганди, які постійно робляться в наш бік. Причому вони робляться з двох сторін. Запускаються москвою на Захід. А потім такі месенжі запускаються з Заходу, наче це не москва. І це теж треба розуміти. На жаль, російські спецслужби дотягнулися до деяких ЗМІ на Заході. Треба мати критичне мислення і дивитися на джерело інформації. Зокрема, якщо вона спочатку з’являється на промосковських джерелах», — резюмує експерт.