В Україні відбувається депопуляція — демограф

Через війну країна втратила більшість населення не в наслідок зменшення чисельності народжуваності чи збільшення смертності, а через міграцію. Наразі в країні залишилося близько 32 млн громадян.

Лідія Ткаченко
Лідія Ткаченко

Про це під час ефіру на i-ua.tv заявила старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко.

«В Україні найвища смертність та найнижча народжуваність у світі за даними ЦРУ. Виникає питання, як відбувалися розрахунки. Зокрема, на яку чисельність населення ділили ці показники (смертність та народжуваність). Дуже важливо при розрахунках розуміти, яка береться чисельність населення. За міжнародними розрахунками береться вся країна, з окупованими територіями. А чисельність народжених та померлих береться та, яка зареєстрована на підконтрольній території. Тому може бути неспівставність чисельності населення зі смертністю та народжуваністю. Однак в будь-якому випадку в Україні дуже погана демографічна ситуація», — каже експерт.

За її словами, погана демографічна ситуація в Україні фіксувалася ще до війни.

«А через війну країна втратила більшість населення не в наслідок зменшення чисельності народжуваності чи збільшення смертності, а через міграцію. Тобто через масовий міграційний відтік, який відбувся на початку повномасштабної війни. За даними уряду в Україні на підконтрольній території на сьогоднішній день зареєстровано близько 32 млн населення», — зазначає Л. Ткаченко.

Вона підкреслила, що про демографічну кризу в Україні говорили ще на початку незалежності у 1990- ті роки.

«Однак 30 років не можна перебувати в кризі. Тому це вже не криза. У нас вже відбувається депопуляція. Кількість населення скорочуватиметься і надалі, і майже неможливо переломити цю тенденцію», — резюмує Л. Ткаченко