Навіщо в Україні хочуть закрити медичні університети під час війни?
В країні не вистачає медичних кадрів, кожна четверта медична вакансія не закрита. Це означає, що мільйони людей у селах та невеликих містах залишаються без медичної допомоги.
Про це заявив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.
«Закриття медичних університетів в Україні під час війни є черговим проявом глибокої антисоціальної політики, де за гарними словами про „оптимізацію“, приховано бажання заощадити ціною здоров'я та життя українців. Замість того, щоб вирішити проблему кадрового голоду в медицині, уряд підбурюваний компрадорськими грантожерами готовий підірвати систему медичної освіти та закрити можливість для молоді стати кваліфікованим лікарем», — каже А. Павловській.
На його думку, наведений заступником міністра європейський приклад про 4 медуніверситета в ЄС є вкрай невдалим, бо у Європі значний дефіцит медичного персоналу.
«Мільйони наших біженців на своєму досвіді переконалися, що не така вже і гарна там медицина, черги щоб потрапити до лікаря треба чекати місяцями. Зокрема, Британії, Франції або Німеччині, в держсистемі охорони здоров'я криза через відсутність медперсоналу, а кількість вільних вакансій обчислюється тисячами…
Сьогодні в Україні медичні ВНЗ навчають близько 60 тисяч студентів, незважаючи на це, в країні не вистачає медичних кадрів, кожна четверта медична вакансія не закрита. Це означає, що мільйони людей у селах та невеликих містах залишаються без медичної допомоги. У таких умовах закриття медичних університетів виглядає як відверте шкідництво. Молоді люди, які могли би вчитися в Україні в цих університетах, втрачають шанс і можливості. Не кожен має можливість переїхати до великого міста для навчання. Отже, із закриттям регіональних університетів тисячі здібних юнаків і дівчат просто не потраплять у професію. Це ще одним крок до поглиблення соціальної прірви", — каже А. Павловський.
.Крім того, він нагадав, що Україна щорічно приймає тисячі іноземних студентів, які навчаються на медичних спеціальностях.
«За даними того ж таки Міністерства освіти, у 2023 році близько 20 тисяч студентів з інших країн вивчали на медицину в Україні і платили за це твердою валютою. Закриття медичних університетів означає втрату мільйонів доларів, удар по репутації країни та втрату перспектив стати освітнім хабом для іноземних студентів… Подібні плани і рішення це дурість чи зрада національних інтересів?», — резюмує експерт.
Нагадаємо, що нещодавно заступник міністра освіти та науки України М. Винницький заявив, що мовляв у ЄС лише чотири медичні вищі навчальні закладів, а в нас — 15. Тому в Україні треба прибрати «зайві» медичні університети. Міносвіти має розформувати більшість медуніверситетів в країні. Тому студенти навчатимуться у класичних університетах на спеціальних факультетах.
Своєю чергою, користувачі соцмереж шоковані такими ініціативами: