Податки підняли для підвищення зарплат чиновникам — експерт

Тобто виходить, що для держави армія чиновників важливіша. Адже це показує, хто в пріоритеті під час війни — не військові, які нас захищають, а чиновники — тилові криси, які сидять у міністерствах та отримують сотні тисяч гривень незрозуміло за що.

Податки підняли для підвищення зарплат чиновникам
Податки підняли для підвищення зарплат чиновникам

Про це в коментарі i-ua.tv заявив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.

" За минулий рік зарплати чиновників зросли на 61%. В середньому вони складають 62 тисячі гривень на місяць. Крім того, є органи влади, де середня зарплата більше за 62 тисячі гривень в декілька разів. Це ЦВК. Ще у нас є антимонопольний комітет, де середня зарплата десь 120 тисяч гривень на місяць. Ає ще рахункова палата, де у голови зарплата складає в середньому понад 200 тисяч грн на місяць. Не зрозуміло, за яку роботу та досягнення підвищувати чиновникам зарплату? Адже за минулий рік не було жодної резонансної справи від Рахункової палати не було. Вона не розкрила жодної справи щодо оборудки та бюджетних схем. Хоча журналісти розслідувачів наводять багато прикладів. Зокрема, в той же енергетиці", — каже А. Павловський.

За його словами, опозиційні депутати неодноразово писали звернення та запити до Рахункової палати, щоб вони перевірили використання бюджетних коштів Агентством відновлення Мустафи Наєма.

«Відомий скандал про використання десятків мільярдів гривень ніби то на фізичний захист підстанцій, теплових енергостанцій. Зокрема, в агентстві казали про три ступеня захисту, але в результаті рашисти своїми атаками розбили всі ці станції. Найбільш яскравий приклад- Трипільська ГЕС на захист якої витратили 9 млрд гривен, а в результаті її вже немає. Це треба було б перевірити, як і використання бюджетних коштів Укрзалізницею та Укрпоштою. Адже там дармоїди з наглядових рад отримують по 200- 300 тисяч зарплат на місяць. А також виписують собі такі ж приємні. При тому, що ми бачимо парад корупційних скандалів. З тією ж Укрзалізницею. І з квитками, із вантажними перевезеннями. На закупівля пального та ремонтної частини. Тому не зрозуміло, що роблять всі ці підприємства, отримуючи гроші з бюджету. І заради цього українців обкладають податками. Тобто фактично збільшення податків пішло на збільшення зарплат чиновникам. Адже всі соціальні видатки та стандарти в цьому році є замороженими. У порівнянні з 2024 роком соціальні видатки зменшилися більше, ніж на 50 млрд грн», — підкреслює експерт.

Він наголосив, що у чиновників зарплата зростає, а у ЗСУ — ні.

" На жаль, на Збройні сили видатки не збільшили. Тобто виходить, що для держави армія чиновників важливіша. Адже це показує, хто в пріоритеті під час війни — не військові, які нас захищають, а чиновники — тилові криси, які сидять у міністерствах та отримують сотні тисяч гривень незрозуміло за що. А їх робота ніяк не прив’язана до кінцевого результату. Саме тому зростає бідність. Влада визнає, що за останній час кількість бідних збільшилася майже на 2 млн і склала більше третини всього населення України. Однак є привілейовані чиновницькі групи та касти тільки збільшують свої доходи та наживаються на війні", — резюмує експерт.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів оновило дані щодо оплати праці та чисельності працівників державних органів, місцевих держадміністрацій та органів судової влади. У листопаді 2024 року середня зарплата в центральних держорганах становила 62,0 тисяч гривень.

Таким чином, зарплата чиновників у 3,4 перевищує середній рівень по Україні.

За даними Мінфіну, лідирує за рівнем зарплат Антимонопольний комітет. У середньому його працівники отримують зарплату в 118,7 тисячі гривень. У комітеті працює 268 осіб. Зарплата керівництва одна з найвищих — 215,0 тисяч гривень.

У Міністерстві юстиції, яке нещодавно допустило злам державних реєстрів, отримують на руки 100,5 тисячі гривень (997 осіб).

У Центральній виборчій комісії, яка фактично не має роботи під час війни через відсутність виборів, зарплата становить 97,2 тисячі гривень (248 осіб). Зарплата керівництва — найвища: 18 осіб отримують у середньому 310,3 тисячі гривень на місяць.