Скидаючи радянські пам’ятники, ми знищуємо культурний пласт власної історії — скульптурка

В Києві можна було б розташувати музей тоталітаризму.

Аліса Забой
Аліса Забой

Про це під час ефіру заявила відома скульптурка, голова секції скульптури Київської організації Національної спілки художників України Аліса Забой.

«За радянських часів перед тим, як ставити пам’ятник на площі, проходив цілий цикл схвалення та узгодження. Саме професійність визначала ту епоху. А сьогодні, коли ми валимо пам’ятники Леніна та інших діячів, ми знищуємо культурний пласт власної історії, який міг би залишитися, як музейна колекція. Це була епоха соціалістичного реалізму. Ми це вже проходили в історії, коли знищувалися церкви та палали палаци й грабувалися музеї. А зараз ми жаліємося, що палаци стоять в руїнах. Тож ми самі собі робимо шкоду. Є знаки епохи, тому ми повинні зупинитися», — каже

На її думку, в Києві можна було б розташувати Музей тоталітаризму.

«Туди можна поставити демонтовані пам’ятники. Адже багато гарних робіт було знищено, і їх не існує. Причому спілка художників України зверталася до держави з приводу створення Музею тоталітаризму. Однак, спілка була вбудована в систему держави, та підпорядковувалася Мінкульту. І питання створення музею мала вирішити не спілка, а держава. Нам сказали, що почули… Хоча на ВДНХ є місце для створення цього музею. Наразі це питання відкрите, бо державі не до цього. Однак у держави ніколи немає часу на мистецтво», — резюмує скульптурка.