У Трампа переглядають підхід до війни в Україні, чи продовжиться підтримка з боку США?

Україна має вести дипломатичну роботу та переконувати, що президент рф в. путін не зупиниться, а поразка Україна для США у фінансовому та іміджевому сенсі коштуватиме набагато більше. Це матиме катастрофічні наслідки.

Дональд Трамп та Володимир Зеленський
Дональд Трамп та Володимир Зеленський

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Володимир Воля.

«Зараз всі ті, хто розказує, що Трамп робить заяви з приводу Канади та Гренландії і це в нього такий прийом, щоб досягти угоди за допомогою ескалації, забувають, що він не робить жодних подібних заяв з приводу України. Загалом він повторює старі фрази передвиборчого періоду про те, що він хотів би завершити війну. А що стосується представників команди Трампа, того ж Келлога, то ми бачимо, що вже ні про які 24 години завершити війну в Україні за будь-яку ціну не йдеться. Тобто, як мінімум з останніх заяв Келлога, виходить що він так хотів би завершитися війну в Україні та вкластися у 100 днів. Однак це лише умовний термін, закінчити війну до 1 травня 2025 року», — каже В. Воля.

За його словами, після офіційного повноваження вступу на посаду Д. Трампа та представників його команди, будуть розпочаті офіційні консультації з приводу того, що робити з війною. Маємо факт зміни риторики, що в команді Трампа вже не говорять про терміни швидкого завершення війни — в перші 100 днів президенства Трампа. Також немає жодних конкретних умов, які Трамп збирається запропонувати Україні та росії для завершення війни. Такої інформації поки що немає. Єдине, що казав Келлогон — що варто забеспечити суверенітет та безпеку Україні. Як вони це збираються робити, поки що відповіді немає. Цей план буде формуватися після вступу Трампа у повноваження та людей з його команди на відповідні посади", — підкреслює В. Воля.

На його думку, саме в інавгураційній промові Д. Трампа можна буде почути більше конкретики, а не просто констатацію завершення війни.

«Якщо ж у промові Трампа будуть загальні фрази, повторення того, що він говорив загалом та нічого конкретного, це означитиме, що у Трампа не все так просто з підготовкою плана, який би реально міг зупинити війну. Саме після інавгурації можна говорити про створення офіційної робочої групи урядом США та Трампом для напрацювання плану та бачення, як врегулювати війну. Не виключаю, що цей процес може тривати понад 100 днів», — підкреслює В. Воля.

Політолог підкреслив, що новообраний Конгрес поки що не голосував за допомогу Україні на поточний фінансовий рік.

«Те, що було проголосовано при Байдені майже витрачено, а нових пакетів за участі нового Конгресу, Сенату та президента США поки що немає. Це також буде частиною того, що робити з російсько-українською війною. Тож Україна має вести дипломатичну роботу та переконувати, що путін не зупиниться, а поразка Україна для США у фінансовому та іміджевому сенсі коштуватиме набагато більше. Це матиме катастрофічні наслідки. Це буде набагато гірше, ніж вихід США з Афганістану. Це буде вихід США з Європи. Тобто означитиме глобальний відступ чи капітуляцію США. Якщо США покинуть Україну, це стане ознакою глобального відступу Америки», — резюмує експерт.