Корпоратизація об’єктів критичної інфраструктури загрожує нацбезпеці — експерт
А чи не вийде так, що після приватизації до водоканалу буде скинуто отруйні речовини? Гостро стоїть питання національної безпеки під час війни.
Про це під час ефіру заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
«Чи можна проводити корпоратизацію об’єктів критичної інфраструктури? Адже вони мають бути під контролем держави і не може бути жодних приватних власників. Однак про це депутати Верховної Ради, які приймали цей закон, абсолютно забули. Гостро стоїть питання національної безпеки. Ми не розуміємо, хто буде кінцевим власником. Тобто хто візьме теплокомуненерго під контроль, як це буде відбуватися? Хто буде контролювати їх діяльність? А чи не вийде так, що до водоканалу буде скинуто отруйні речовини? Якщо водоканал не попрацює 1−2 доби, то мешканці населеного пункту будуть по коліно у фекаліях та без води. Тобто системи життєдіяльності міста просто зупиняться», — каже О. Попенко.
За його словами, в такому випадку людям доведеться виїхати із населеного пункту, бо жити там буде неможливо. Саме правоохоронні органи мають розібратися, чому нардепи проголосували за законопроєкт, який загрожує нацбезпеці.
«Правоохоронні органи мають перевірити закон про корпоратизацію. Адже десятки міст можуть залишитися без людей. Крім того, люди можуть загинути. І головне, що реального власника можна не знайти», — резюмує О. Попенко.