Випуск марки «Будапештський меморандум це ху* ня» є держзрадою — Шишкін

Випуск Укрпоштою марки «Будапештський меморандум це ху. ня є державною зрадою та інформаційною диверсією.

В. Шишкін вважає це інформаційною диверсією та пасом путіну
В. Шишкін вважає це інформаційною диверсією та пасом путіну

Про це під час ефіру заявив Суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Шишкін.

«Укрпошта з лідерами нашої держави випустивши поштову марку «Будапештський меморандум це ху. ня, фактично ставить хрест на документі Будапештській меморандум. Адже літера х — це і є хрест. Добре це чи погано? «Поржати» можна. Як юрист вважаю це інформаційною диверсією. Не знаю, хто підписував проєкт цієї марки. Якщо Смілянський, то це його інформаційна диверсія. Це 111 стаття держзрада. Якби я був генеральним прокурором, то відкрив би за цим фактом кримінальну справу. Ми, як громадяни можемо про це говорити. Це свідчить про рівень виховання та нашої культури. А тут висловлювання державних посадовців. І один з них за Конституцією є відповідальним. Це президент, який відповідає за зовнішню політику. А це його оцінка міжнародно-правового документа. Хто і як би не ставився до цього меморандуму, однак це міжнародно-правовий документ, який було підписано прем'єр-міністром Британії та трьома президентами «, — каже В. Шишкін.

На його думку, такі висловлювання та марки небезпечні для України.

«Там навіть є написи не тільки українською, а й англійською. Завтра ця марка полетить до США та Британії. Тобто країн, які ставили свої підписи під Будапештським меморандумом. Таким чином ми анулюємо Будапештським меморандумом. А це є небезпечно для нас. Так, Будапештським меморандумом дуже поганий документ. Однак у нас немає чим його замінити. Якщо у вас забруднився та порвався костюм, ви же не підете Хрещатиком в чому мати народила. Інакше будуть кричати, а король то голий. Тому носії державної влади не мають права говорити про міжнародні документи, навіть, якщо вони погані, що вони нічого не варті. Зеленський та керівник Укрпошти Смілянський має зарубити собі це на носі», — підкреслює В. Шишкін.

Він нагадав, що Будапештській меморандум — це гарантії. Крім того, цей документ підписували президенти України, рф.

«А ця марка пас для росіян. Які прийдуть з нею до західних партнерів і скажуть, навіщо допомагати Україні, якщо для них Будапештській меморандум не є гарантією, це для них ху. ня і нічого не вартий. Я б на місці путіна та пропаганди рф так би і робив. Хоча у четвертому пункті Будапештського меморандуму є прямі зобов’язання перед Україною. Документ треба аналізувати системно, а не виривати із контексту», — резюмує В. Шишкін.