Є багато питань, щодо спроможності України отримати суб’єктність — політолог
Можна говорити що завгодно, але не бути суб’єктним за спроможності. Тобто не виготовляти власну зброю, не забезпечувати необхідну кількість мобілізованих, не створювати резерви та не виробляти власні міни, патрони, снаряди. Також не мати гарантій безпеки та чи спільних кластерів виробництва цієї зброї. Якщо всього цього немає, то суб’єктності не буде.
Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Віталій Кулик.
" Президент Зеленський говорить про поступове повернення кордонів 1991 року. Судячи з його заяв — справедливий мир є абсолютно суб’єктним. Але тут головне питання чого ми можемо досягнути. Наскільки ми спроможні отримати цю суб’єктність у переговорному процесі. Чи є наша внутрішня спроможність такою, яка цю суб’єктність забезпечить. Можна говорити що завгодно, але не бути суб’єктним за спроможності. Тобто не виготовляти власну зброю, не забезпечувати необхідну кількість мобілізованих, не створювати резерви та не виробляти власні міни, патрони, снаряди. Також не мати гарантій безпеки та чи спільних кластерів виробництва цієї зброї. Якщо всього цього немає, то суб’єктності не буде", — каже В. Кулик.
Він підкреслив, що має багато питань, щодо спроможності України отримати суб’єктність.
«Бачу корупцію, відсутність ефективного ВПК, не бачу достатньої кількості ракет українського виробництва, які здатні завдавати удари вглиб рф. Також бачу провал мобілізації через зведення її до бусифікації й ігнорування інших способів мотивації людей. Крім того, бачу буксування в інтегрованій системі безпеки та оборони. На жаль гальмується розгортання національного супротиву. Тому можна говорити про суб’єктність, але не робити для неї нічого», — зазначає політолог.
На його думку, метою України не може бути повернення кордонів 1991 року.
«Метою і повною перемогою України в цій війні є демонтаж рф, як держави. Тобто росія, як держава має зникнути. Тільки тоді ми можемо говорити про перемогу. Повернути кордони 1991 року, а потім знову воювати за їх збереження — інфантильна позиція», — підкреслює В. Кулик.
Він підкреслив, що існує багато факторів, які впливають на появу так званої точки супер крихкості рф. Адже будь- яка імперія починає тріщати по швах та розвалюватися.
«Однак розвал не співпадає з його моделюванням. Зокрема, навряд чи розпад рф почнеться завдяки поневоленим народам. Вважаю, що розпад рф зможе відбутися по тим територіям, які зможуть контролювати ті, чи інші організовані групи інтересів. Зокрема, національні та регіональні еліти, національно- кримінальне угруповання та будь -які організованості, що виникнуть під час кризи рф та будуть здатні контролювати якість периметри, на них і створять незалежні держави. Стосовно причин розпаду рф — це гадання на кавові гущі. Нагадаю, що розпад рф у 1917 році почався з хлібних бунтів. Крім того, радянський союз також розпадався непрогнозована. По принципу ослаблення центральної влади. Відбувся дворовий переворот та тотальний розпад радянського союзу. Якби владу не передали КГБшникам, то росія була б аморфною конфедерацією», — резюмує експерт.