Вийшли самі на себе — правозахисник про корупцію у Держспецзвʼязку
Судячи з того, як працює НАБУ, САП, ДБР та ВАКС, складається враження, що в нас немає незалежних антикорупційних органів.
Про це в коментарі i-ua.tv заявив правозахисник Дмитро Павліченко.
«Слідчий НАБУ звільнився, бо докопався до матеріалів, які є доказовою базою проти ТОП- посадовця. Тож ця особа намагається домовитися зі слідчим за певну грошову винагороду зі слідчим, який вже йде до керівництва. Після чого, у керівництві беруть кошти, а слідчих звільняють чи відстороняють. Крім того, слідчий може взяти хабар та звільнитися. У нас величезний рівень корупції. І те, що справи ТОП- корупціонерів не хочуть розслідувати є однією ланкою корупційного ланцюжку», — каже правозахисник.
Він припускає, що верхівка ТОП- посадовців замішана в корупції саме тому не хоче розслідувати справу із закупівлею дронів Держспецз’язку.
«Не хочуть вийти самі на себе. Саме тому затягують розгляд цієї справи. Для того, щоб цю справу довели до суду та був справедливий вирок, громада, журналісти разом із незалежними адвокатами та юристами мають тримати цю справу під контролем», — зазначає правозахисник.
На його думку, треба примусити так звані антикорупційні органи не затягувати, а примусити якнайшвидше розслідувати справи.
«У нас досі з 2014 року не розглянуті всі справи Майдану. На жаль, судячи з того, як працює НАБУ, САП, ДБР та ВАКС, складається враження, що в нас немає незалежних антикорупційних органів. Адже жоден із них не передбачена Конституцією України. Якщо у нас є Антикорупційний суд, тоді виходить, що всі інші суди корупційні? Тож з якою метою були створені ці органи? Експрезидент Порошенко створив їх, щоб замилити всім очі. Тож що ж нам нав’язують? Саме тому ще раз наголошую — справи ТОП — чиновників має контролювати громадськість. Тоді органи будуть діяти згідно із законодавством, а не розвалювати ці справи. Наразі ж слідчі стоять на роздоріжжі, взяти гроші та вбігти чи все ж таки довести справу до суду. Однак, якщо слідчий доведе справу до суду, то там вже суддя може взяти гроші. Тобто у нас в країні кругова порука. З неї треба боротися, але це дуже важкий процес. Для цього на посади треба призначати морально стійких та мотивованих людей. У нас громада не висуває суддів. Тож як суддя може захищати інтереси народу? «, — резюмує правозахисник.
Нагадаємо, що із НАБУ звільнився детектив Андрій Денисюк, який займався, зокрема, розслідуванням зловживань при закупівлях дронів Держспецзвʼязку, передає «Громадське».
Він розслав своїм колегам листа, де пояснив мотиви свого звільнення, а також описав проблеми під час розслідування.
За словами ексдетектива, його основою претензією є «груба безвідповідальність із непрофесійністю (або ж взагалі недобросовісним умислом) проявлена у небажанні проводити розслідування по зловживаннях у закупівлях дронів, а також відсутність прозорої і зрозумілої комунікації в таких рішеннях із визначенням персональної відповідальності».
Денисюк розповів, що під час розслідування корупції у Держспецзвʼязку, у квітні 2023 року виявили «кричущі факти» зловживань при закупівлі дронів з «фактажем на рівні голови служби» (ідеться про тодішнього очільника Юрія Щиголя.