рф переписує історію для виправдання війни проти України: що означає резолюція Європарламенту
Європейський парламент засудив спроби виправдати агресію рф проти України. Тим самим підтвердив твердження України, що між Києвом то москвою не існує жодної територіальної суперечки, йде війна, розв’язана в односторонньому порядку росією.
Про це в коментарі i-ua.tv заявив директор Центру досліджень воєнних злочинів при Інституті держави і права ім. Корецького НАН України Микола Сірий
" Дана резолюція за змістом спрямована на захист історичних фактів, який має велике значення для оцінки сьогоднішніх подій. Будь-які викривлення історичного характеру спрямовані на розмиття суті агресії. Тобто для того, щоб виправдати агресію. Тому дуже добре, що європейський парламент засудив спроби виправдати агресію рф проти України. І тим самим підтвердив твердження України, що між Києвом то москвою не існує жодної територіальної суперечки. Станом на сьогодні між Україною та росією йде війна, розв’язана в односторонньому порядку росією. Це неспровокована жорстока та агресивна війна. І це надзвичайно важливо. Тобто чіткість в цих визначеннях дає чіткість в юридичній та політичній позиції. І цю чітку політичну позицію підтримують всі країни ЄС, Великої Сімки, а також велика кількість країн, які голосували за резолюції, що підтверджують безпідставність акту агресії рф", — каже експерт.
На його думку, позиція США щодо подій російсько- української війни визначена багаторазово в офіційних документах та виступах.
«Тобто поряд із політичною риторикою, яка на жаль, має місце, адже краще, щоб її не було, є офіційні документи. Згідно з ними в США на сьогодні визначали та визначають агресора в цій війні. Зокрема, її неспровокований характер, жорстокість з боку рф та злочинний характер цієї війни. Адже ще раз наголошую, що відсутні бідь-які суперечки між нашими країнами. Суверенна територія України підтверджена на рівні великої кількості міжнародних документів. А з боку України на адресу рф немає жодних територіальних претензій», — каже М. Сірий.
За його словами, щодо інформації в ЗМІ про те, що словами 47 президента США Д. Трампа, Україна мала поступатися рф, щоб не розпочинати повномасштабну війну, то треба відрізняти офіційні рішення та документи від політичної риторики.
«Адже політична риторика може мати абсолютно різне спрямування, в тому числі спрямування, щодо стримування агресора. Тобто для того, щоб агресор мав підґрунтя для більш стриманих дій, йому треба говорите, що він хоче почути. Однак це не означає, що саме ця позиція буде покладена в основу рішень», — резюмує
Нагадаємо, що Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спроби росії перекручувати історичні факти та поширювати дезінформацію історичного змісту з метою виправдання війни проти України та заперечення ідентичності українського народу.
Про це йдеться в резолюції, опублікованій на сайті Європейського парламенту.