США відновили постачання військової допомоги Україні

Постачання американського озброєння до України було ненадовго призупинено, після обрання нового президента США, але відновилося на початку лютого.

США відновили постачання військової допомоги Україні
США відновили постачання військової допомоги Україні

Постачання зброї з вже оголошених пакетів допомоги для України були ненадовго призупинені. А потім відновилися після обговорень в адміністрації Трампа майбутньої політики щодо України. Про це повідомили джерела видання.

Передача допомоги відновилася після того, як нова адміністрація нового президента США відмовився від своєї початкової позиції щодо припинення всієї допомоги Україні. Повідомили виданню два джерела.

За словами одного зі співрозмовників видання, в адміністрації існують фракції. Вони розходяться в думках щодо того, до якої міри США повинні продовжувати допомагати Україні зброєю з американських запасів.

Адміністрація Трампа до цього моменту не надіслала чіткого сигналу про те, чи продовжуватиме вона надавати значну військову допомогу Україні для війни з Росією.

В останні 5 місяців свого перебування на посаді Байден затвердив військової допомоги на 9,733 млрд доларів. З них 4,608 млрд за програмою USAI у вигляді довгострокових замовлень для промисловості. А решту за програмою PDA — передачею майна зі складів армії США.

Таким чином ще близько 3,8 млрд доларів на програму PDA залишилися невикористаними та перейшли у спадок адміністрації Трампа.

Однак, навіть передача озброєння зі складів відбувається не миттєво. Очікується що постачання вже оголошених пакетів буде тривати ще впродовж місяців, навіть без затвердження нової допомоги з боку адміністрації Трампа.

Нагадаємо що в кінці січня 2025 року новий міністр оборони США призупинив укладання всіх нових оборонних контрактів, що може свідчити про переоцінку потреб армії та принципів закупівлі.

Знайомі з ситуацією джерела видання розповіли, що ця пауза може тривати 10 днів, але потенційно ніщо не заважає тримати контракти у підвішеному стані упродовж місяців.

Раніше в інтерв’ю для CBS віцепрезидент країни Джеймс Девід Венс заявив, що призначення Хегсета принесе «великі зміни» до системи закупівлі зброї.

«Ми отримали армію із серйозною кризою комплектування, із кризою системи закупівельних цін, яка абсолютно не функціонує, згідно з якою ми купуємо літаки за мільярди та мільярди доларів, із жахливим перевитратою коштів, із постійними затримками термінів поставки. Тому нам потрібні серйозні зміни. Звичайно, є люди, яким не подобаються ці серйозні зміни, але вони потрібні», — сказав він.