Мінімальна зарплата в Україні занижена в 3,5 рази — експерт
В Україні прожитковий мінімум та мінімальна зарплати занижені в 3,5 рази.
Про це в коментарі i-ua.tv заявив фахівець з ринку праці і трудових відносин Сергій Кондрюк.
«Головною бідою теперішніх та попередніх влад було те, що вони не виконали Конституцію і навіть не проголосили, якими ж мають бути Держстандарти, як мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. Таким чином розглядаю це, як антиконституційний злочин високопосадовців уряду. Хоча в Конституції записано, що кожна людина має право на достатній рівень життя, який забезпечує людині харчування, житло, медицину, тощо. Те ж саме сказано про зарплату. До речі, про це сказано у Європейській хартії, яку ратифікувала Україна. Тому ключове питання полягає в небажанні держави сказати, а яким має бути цей стандарт. А за цих умов не виконання державою відповідних стандартів — продовження практики антиконституційного утримання податку із заробітної плати та інших доходів. Адже за українськими законами існує такий стандарт, як неоподаткований мінімум. Він ганебно залишається на рівні кучмівських 17 грн. Хоча він має бути не меншим, ніж правильно порахований прожитковий мінімум. Тобто цифра має бути в межах 7000- 8000 тисяч грн, які не оподатковуються», — каже С. Кондрюк.
Він підкреслив, що Україна продовжує відставати від західних країн, в союз з якими вона планує вступити.
«Якщо це через дії наших державних керманичів, то вони мають бути відсторонені від виконання державних обов’язків. Якщо ж це відбувається через агресію рашистів, то навпаки, маємо рахувати, скільки не доплачуємо українцям зарплати та пенсії. Всі ці недоплачені кошти мають обліковуватися для майбутнього виставлення судового порядку компесації з боку рф. Крім того, вкрай негативним є узаконення заниження прожиткового мінімуму та зарплат в в 3−3,5 рази. Ми таким чином, показуємо ЄС, що той рівень життя, який ми маємо на сьогодні є достатнім. А допомога від Євросоюзу базується на визнаних законом цифрах. В результаті цього ми ймовірно втрачаємо десятки або сотні мільярдів доларів, які б помогли отримувати, як підтримку з боку ЄС», — резюмує С. Кондрюк.
Нагадаємо, що у Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики прокоментували Інфляційний звіт Національного банку з макроекономічним прогнозом на 2025−2027 роки. Хоч регулятор очікує зростання заробітних плат, однак оплата праці залишатиметься значно нижчою, аніж серед найближчих сусідів з Європейського Союзу (ЄС).