У збитому азербайджанському пасажирському літаку знайшли фрагмент ракети рф «Панцирь-С1»
Азербайджанські спеціалісти вилучили фрагмент російської зенітної ракети комплексу «Панцирь-С1» зі збитого літака пасажирського літака Embraer ERJ-190.
Про це пише видання Reuters з посиланням на джерела в азербайджанському уряді.
Повідомляється, що фрагмент ракети був ідентифікований за допомогою міжнародної експертизи.
Нагадаємо, що наприкінці грудня президент Азербайджану Ільхам Алієв звинуватив росію у трагедії.
За його словами, російський уряд повинен визнати свою провину, публічно вибачитися перед Азербайджаном і надати правдиві пояснення.
Однак, у перші три дні після трагедії російська сторона висунула лише абсурдні версії інциденту і досі офіційно не підтвердила свою причетність.
У зв’язку з цим Азербайджан відмовився від пропозиції передати розслідування Міждержавному авіаційному комітету, оскільки ця організація здебільшого складається з російських чиновників. Натомість Азербайджан наполіг на створенні міжнародної робочої групи.
Трагедія рейсу 8432
Літак Embraer ERJ-190 азербайджанських авіаліній, що виконував рейс Баку-Грозний, оголосив аварійну ситуацію близько 11:20 за місцевим часом.
Пошкодженому літаку не дозволили приземлитися в жодному з російських аеропортів, незважаючи на запити пілотів про аварійну посадку, і йому було наказано летіти через Каспійське море до Актау в Казахстані.
Треба зазначити, що екстрена ситуація на борту літака підтверджується ще над Каспійським морем, про що свідчать відеозаписи пасажирів.