Україна повернула з російського полону 150 захисників

У середу 5 лютого Україна повернула з російського полону 150 оборонців.

Україна повернула з російського полону 150 захисників
Україна повернула з російського полону 150 захисників

«Сьогодні хороший день для всіх нас. Ми повертаємо з російського полону 150 наших захисників. Це солдати, сержанти, офіцери. Воїни Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці, а також поліцейський. Всі вони з різних напрямків фронту, але їх об’єднує спільне: вони боролися за Україну.

Деякі з хлопців перебували в полоні понад два роки. І сьогодні для них та їхніх рідних — день, що важить більше за роки очікування. Це справжнє щастя — бачити їх удома, живих, вільних".

За кілька звилин після публікації в Telegram-каналі глави держави повідомлення було видалено. Те саме сталося і з повідомленням у ТГ-каналі керівника Офісу президента Андрія Єрмака. О 15.54 повідомлення знову з'явилось в ТГ-акаунті Зеленського.

Координаційний штаб уточнює, що цього разу додому повертаються 108 воїнів ЗСУ (зокрема, з ТрО — семеро, ВМС — 26, і троє з Повітряних сил). Звільнені з полону також 22 нацгвардійці, 19 прикордонників, один представник Нацполіції.

Вони захищали українську землю від ворога у Харківській, Запорізький, Донецькій, Луганській областях, на Херсонщині, Сумщині, Київщині. Зокрема, звільнено нацгвардійців, які охороняли Чорнобильську АЕС, а також захисників Маріуполя та Азовсталі. Побачать невдовзі рідних також українські військовослужбовці, які брали участь в операції на Курщині.

Серед звільнених — 47 сержантів, 69 солдатів, 16 матросів та 18 офіцерів.

Зазначається, що серед тих, хто звільнений з полону, багато важкохворих, важкопоранених та тих, хто перебуває в російській неволі понад два з половиною роки.

Це 61-й за ліком обмін військовополоненими, організований Коордштабом, з початку повномасштабного російського вторгнення. Загалом з російської неволі вдалося повернути вже 4131 особу: це як військовослужбовці, так і цивільні, а також іноземні громадяни.