Трамп може запропонувати Україні ленд-ліз, але дощу зі зброї не буде — політолог

Для закінчення війни, президент США Дональд Трамп може далі вводити санкції проти рф, а Україні запропонувати, щось по типу ленд-лізу.

Дональд Трамп
Дональд Трамп

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.

«Заяви про подвоєння санкцій проти рф це підготовка рамок майбутньої зустрічі Трампа та путіна, яка можливо відбудеться лютому, чи березні, як про це кажуть в рф. Зараз ми бачимо певні кроки, які можна розглядати, як політику кнута та пряника. З одного боку це батіг — санкції, а з іншої сторони пряник. Наприклад, рішення Мінюсту США ліквідувати групу з розслідування, щодо обходу санкцій російських олігархів. Всі ці кроки мають створити поле для маневру конкретно для Трампа для подальших перемовин. Тому сприймати всі ці рішення серйозно зараз не став би, бо це певні політико -дипломатичні кроки. Але з іншої сторони Трамп активно використовує економічні інструменти з митом. Зокрема, з Канадою, Мексикою, Китаєм. Тому певні результаті від цього він вже отримав та бачить, що це ефективно», — каже політолог.

За його словами, наразі на різних рівнях відбуваються певні консультації. Якщо ж перемовини будуть не успішними чи вони взагалі не відбудуться, то санкції проти рф запровадять більш гострими. Вважати їх більш апокаліптичними не став би.

«Ми маємо великий досвід ефективності санкцій. Зокрема, це стосується їх вчасності та масштабності їх запровадження, а також не можливість російського агресора до них швидко адаптуватися. росіяни можуть адаптуватися до посилення тіньового флоту. Для нас найголовніше, що у американських партнерів були пропозиції, які обмеження відносно рф далі можна посилювати»,-зазначає експерт.

На його думку, поки у Дональда Трампа немає плану закінчення війни, Україна може пропонувати, щось в замін.

«Остаточний план, який буде озвучено Келлогом не буде складним. Можливо він буде спрощений з точки зору досягнення тактичних результатів. Це може дозволити вийти на перемир’я. Не виключаю, що в цьому році. Все залежить від подальшої комунікації з росіянами. До квітня можемо вийти на певні попередні домовленості», — каже І. Чаленко.

На його думку, США можуть запропонувати Україні щось по типу ленд-лізу. Однак це не означає, що в Україні буде дощ зі зброї.

«Ленд- ліз буде надаватися дозовано, щодо сприятливих умов для продовження дипломатичних перемовин з рф. Це буде одним із елементів тиску. Однак виходячи з наявних сигналів, у команді Трампа немає єдиного бачення, щодо вирішення війни в Україні. Ледь не що дня відбувається боротьба. Тому візит Келлога та Джей Ді Венса на Мюнхенську безпекову конференцію теж стане певним замірів думок європейських лідерів. Туди їде і Зеленський, тому зв’язок з Келлогом може відбутися саме в Мюнхені, а не в Києві. Однак, щось більше сформоване Келлог привезе до України. У нас є шанс є впливати на мирний план Трампа, поки його немає. Адже план, послідовність та його зміст формується прямо зараз і це означає, що ми можемо на нього впливати», — резюмує І Чаленко.

Нагадаємо, що так званого «мирного плану» президента США Дональда Трампа щодо України ще немає, триває його розробка. На Мюнхенській конференції з безпеки обговорять параметри миру.