Експерт підбив підсумки візиту Келлога до Києва

Спецпосланник президента США Кіт Келлог прагне, щоб його візит був конструктивним, а кожне зайве слово в нинішніх умовах, як чіпати відкриту рану — саме була скасована підсумкова прескоференція. Треба робити кроки для нормалізації стосунків із США, а не для подальшої ескалації, однак Україна має продовжувати відстоювати національні інтереси.

В. Зеленьский та Кіт Келлог
В. Зеленьский та Кіт Келлог

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.

«Пресконференція була скасована за проханням американської сторони. Адже немає бажання підливати масла в вогонь. Поки Келлог їхав у поїзді з Польщі, ситуація змінилася. Келлог прагне, щоб його візит був конструктивним, а кожне зайве слово в нинішніх умовах, як чіпати відкриту рану. Ми розуміємо, що треба робити кроки для нормалізації стосунків, а не для подальшої ескалації», — каже І. Чаленко.

За його словами, Келлог встиг поспілкуватися з президентом України В. Зеленським та нашими військовими й очільниками спецслужб.

«В нього широкий доступ до інформації з перших уст. Плюс те, що він ночував в Києві під час роботи ППО, це теж багато чого значить. Однак переоцінювати роль Келлога теж не варто. Йому місія полягає у співпраці з Україною та Європою, не з росією», — зазначає політолог.

І. Чаленко підкреслив, що для України важливо, щоб Келлог сказав правду президент США Дональду Трампу та його оточенню.

«Без прикрас та ідеологічних нашарувань. Саме це зіграє для нас у позитив. Зрозуміло, що змінювати позицію президента Трампа зараз малоймовірно. Для того, щоб його в чомусь переконати для треба створити враження, що ця ідея йшла саме від Трампа. Саме тому важливо, щоб Келлог розказав Трампу про реальні проблеми і Україні та реальну ситуацію», — підкреслив політолог.

Він вважає, що президент США Д. Трамп не поїде до України. Адже він не любить подорожувати навіть Америкою.

«Тому не очікував би його швидкого візиту. Наразі Україні краще не брати участі у батлах, де кожне слово, навіть обґрунтоване, буде використане проти нашої позиції за океаном певними представниками з команди Трампа. Тому в нас мають бути певні комунікаційні корективи. Також ми немає відступати від наших позицій, які становлять наш національний інтерес», — резюмує політолог.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський назвав зустріч із спецпосланником президента США Кітом Келлогом «хорошою розмовою», під час якої йшлося про ситуацію на фронті, гарантії безпеки для України та угоду щодо рідкісноземельних копалин.