Тарифний шантаж Трампа вдарить по рф та США, а не по Китаю — експрет

В Пекіні вважають, що запровадження тарифних мит проти Китаю, скоріш вдарить по США. Тому у Вашингтоні будуть готові піти на домовленості.

Тарифний шантаж Трампа вдарить по рф та США, а не Китаю – експрет
Тарифний шантаж Трампа вдарить по рф та США, а не Китаю – експрет

Про це в коментарі заявив політолог Олексій Якубін.

«Китай не збирається просто проковтнути тарифну політику Трампа. Тим паче, якщо ми говоримо про Китай, то США, ще до введення митних санкцій ввели додаткові тарифи проти Пекіну. Однак Китай готовий до боротьби з США. Адже за різними показниками його економіка не поступається американській. Тобто у США та Китаю приблизно однаковий об’єм економіки. В Пекіні готували до того, що рано чи пізно тарифна політика Китаю буде саме такою», — каже політолог.

За його словами, Китай підстраховувався створюючи валютні альянси цифрового юаню. Плюс у Китаю великі об’єми внутрішнього ринку.

«Вже не кажу про те, що Китай активно вкладав в інші країни світу, де є ланцюги виробництва. Зокрема, в Мексику та інші країни. Тому в Пекіні вважають, що запровадження тарифних мит проти Китаю, скоріш вдарить по США. Тому у Вашингтоні будуть готові піти на домовленості. Адже, якщо подивитися на торговий баланс світу, то Китай зараз займає перше місце по світовій торгівлі. На другому місце ЄС і на третьому США», — підкреслив політолог.

За його словами, багато американських компаній, які підтримують Д. Трампа, зараз страждають від запроваджених тарифів.

«За даними ЗМІ, навіть Маск просив Трампа переглянути тарифну політику. Адже високотехнологічні компанії втрачають багато коштів. Тому історія з митами не закінчена. Китай намагатиметься боротися з США. Адже Китай почне робити поставки в країни ЄС і не лише туди», — зазначає політолог.

Він нагадав, що Україна також потрапила під тарифний удар США. Спочатку запровадили мита на 25% для металопрокату. Потім ще на 10%. Тобто це вже 35%. Однак від тарифної війни Україна більше в плюсі, ніж в мінусі.

«Після падіння цін на нафту рф не може вже так багато заробляти. Якщо тарифні війни продовжаться, то ціни на нафту можуть впасти до 40 доларів за барель. Для нас це великий плюс. Тому Україна знаходиться не в найгіршому положенні у торгових війнах. І європейські виробники зможуть переносити виробництва в Україну, щоб продавати товари в США дешевше», — резюмує політолог.

Нагадаємо, що Міністерство торгівлі Китаю назвало шантажем погрозу президента Трампа підвищити тарифи на Китай ще на 50%.