Британія успішно випробувала нову зброю, яка «спалює» рої дронів
Велика Британія випробувала нову електронну зброю, яка здатна «спалювати» ворожі безпілотники чи виводити їх з ладу за допомогою потужних радіочастот.

Йдеться про RapidDestroyer, розроблений консорціумом на чолі з французьким оборонним гігантом Thales. Він використовує високопотужне радіочастотне випромінювання для дистанційного виведення з ладу або знищення електроніки дронів.
За даними Міністерства оборони Британії, у нещодавньому випробуванні ця зброя нейтралізувала два рої по вісім дронів, а загалом у ході випробувань було виявлено, атаковано і знищено понад 100 дронів.
Технологія все ще перебуває на ранньому етапі: RapidDestroyer розміщується на кузові вантажівки й потребує значної кількості енергії.
Як зазначається, нова технологія електромагнітної зброї випромінює широкий пучок енергії, який є відносно дешевим і здатним одночасно виводити з ладу кілька дронів.
Експерти зазначають, що це робить зброю ефективною проти ворожих роїв, хоча її невибірковість знижує ефективність у захисті інфраструктури, наприклад, аеропортів.
«Високопотужні мікрохвильові системи потенційно є дуже ефективним засобом захисту від великої кількості дронів, а можливо й крилатих ракет, у ситуаціях, коли їхній широкий конус дії не створює більше проблем, ніж вирішує», — сказав Джастін Бронк з Королівського інституту об’єднаних служб у Лондоні.
Він зазначив, що у певних умовах — наприклад, на базах у пустелі, на передовій, «де не надто хвилює, що діється з того боку», або на військових кораблях у морі — вони значно підсилюють протидронові можливості.
Очікується також, що RapidDestroyer також стане елементом протиракетної оборони.
Не виключається, що це озброєння може з`явитися в Україні.