Україна має виставити рахунок США за ядерне роззброєння — правозахисник
Україна підписавши Будапештський меморандум забезпечила безпеку США. Своєю чергою, США нічого не зробили, навпаки, роззброївши нас, допомогли рф напасти.

Про це в коментарі i-ua.tv заявив правозахисник Дмитро Павліченко.
" Дивуюся, що Україна не виставила США рахунок за ядерне роззброєння. Адже ми виконали звої зобов’язання віддавши зброю, а Вашингтон — ні. До речі, саме це питання мав підіймати Зеленський прибувши на переговори у Білий дім. Однак він цього не зробив, бо не був підготовленим. А це провал політичної дипломатії. До речі, у Будапештському меморандуму не вказано, що Україна має права передати свою ядерну зброю. Тому, якщо США вимагають від України повернути фінансову та військову допомогу, ми має заявити про повернення ядерного статусу для свого захисту", — каже правозахисник.
За його словами, у США дуже бояться, щоб Україна отримала статус ядерної держави.
«У 1993 році Україна була третьої в світі ядерною державою. Тому дуже прикро, що ми втратили свій статус і лише отримали борги завдяки США. Наразі в США панує велика депресія. А Трамп, як ігрок захищає власні національні інтереси. Однак Україна має відстоювати свої власні інтереси. Тобто українська влада має наголошувати, що Україна нічого невинна США через ядерне роззброєння. Ви тільки порахуйте, скільки коштів нам винні США за ядерне роззброєння», — підкреслює правозахисник.
Він нагадав, що всі ядерні ракети, що стояли в Україні, були направлені на США.
«Саме тоді чинний президент США Клінтон приїзжав до України й просив віддати ракети. Чому в США про це не згадують. Дивно, чому ми про це не кажемо? Тобто Україна підписавши Будапештський меморандум забезпечила безпеку США. Своєю чергою, США нічого не зробили для України. Навпаки, роззброївши її, допомогли путіну напасти з метою власного збагачення. Адже там те війна — крутяться шалені гроші», — резюмує правозахисник.
Нагадаємо, що Агентство Bloomberg із посиланням на інформацію від співрозмовників написало, що США під час переговорів про економічну угоду між двома країнами пом’якшили вимоги щодо повернення допомоги від України.
У публікації зазначається, після раунду переговорів у Вашингтоні минулого тижня адміністрація американського президента Дональда Трампа знизила свою оцінку розміру допомоги, яку США надали Києву з початку повномасштабного вторгнення Росії, зі 300 млрд доларів до приблизно 100 млрд доларів. Це наблизилося до української оцінки — понад 90 млрд доларів.