Політолог прокоментував план США залишити окуповані території рф

США прагнуть замороження війни по лінії фронту. Однак Україна має переконувати США діяти згідно міжнародного права.

Тому, те що презентували США – гіпотетичні речі їх не варто сприймати, як угоду, яка може стати реальністю
Тому, те що презентували США – гіпотетичні речі їх не варто сприймати, як угоду, яка може стати реальністю

Про це в коментарі заявив політолог Володимир Воля.

«Те, що представили США — це загальний план за підсумками консультацій з рф. І те, що вони напрацювали, було представлено в Парижі для обговорення. Для того, щоб реалізувати цей план потрібно, щоб припинилися бойові дії. План США полягає в тридцятиденному перемир’я та обговоренні угоди про тривалий мир. Тобто США прагнуть замороження війни по лінії фронту. А рф має протилежний підхід — спочатку угода, з урахуванням її вимог, а вже потім припинення вогню. Тому, те що презентували США — гіпотетичні речі їх не варто сприймати, як угоду, яка може стати реальністю», — каже В. Воля.

За його словами, у Спецпредставник президента США Стіва Віткофа проросійська позиція, тому що він не розбирається у політиці.

«Він звик працювати в бізнесі, де йдуть торги. Його не цікавлять політичні аспекти. А якщо говорити про припинення війни, то тут багато політичних, геополітичних ціннісних аспектів. А Віткоф збирає лише вимоги однієї сторони і озвучує те, на чому наполягає росія. Хоча треба використовувати логіку, що Україна є жертвою агресора, а не укладати угоду „про нерухомість“. Адже для Віткофа українські території виглядають, як нерухомість. Однак тут все одно має розглядатися кримінальне право. Адже росія незаконно відібрала в України майно. Тому Віткоф має вести перемовини і з українською стороною. Дуже неправильно, що Трамп побудував так перемовний процес. Саме тому треба переконувати Рубіо та Трампа через інших представників американського істеблішменту у правильності української позиції. Адже розділення ролей, коли чують лише одну сторону (рф) — це помилка у перемовному процесі. Багато хто в американському істеблішменті співчувають Україні», — резюмує В. Воля.

Нагадаємо, що під час зустрічі в Парижі представники США представили європейським союзникам свої пропозиції для завершення війни в Україні. Вони, зокрема, передбачають замороження лінії фронту.

Про це пише Bloomberg із посиланням на обізнаних європейських чиновників.

За їхніми словами, США фактично пропонують заморозити війну, а окуповані території України залишити під контролем росії.