Законопроєкт 13146−1 cуперечить нормам Конституції та деморалізує українців — адвокат

Законопроєкт 13146−1 щодо обставин, які виключають кримінальну відповідальність за діяння, вчинені під час захисту України від збройної агресії та забезпечують бойовий імунітет, суперечить нормам Конституції.

Законопроект 136−1 протирічить нормам Конституції та деморалізує українців 
Законопроект 136−1 протирічить нормам Конституції та деморалізує українців 

Про це в коментарі i-ua.tv заявив адвокат Ростислав Кравець.

«Такий підхід суперечить нормам Конституції. По-перше, в нас не оголошено стан війни. В нас воєнний стан. А що стосується відповідальності за втрату особового складу та втрати територій, то це виглядає, як намагання зняти з себе відповідальність за некомпетентність, що призвела до жахливих наслідків. На жаль, шанси прийняття цього закону дуже великі. Однак він суперечить нормам Конституції. А це ще більше деморалізує українців, щодо захисту Батьківщини. Тобто фактично держава ухиляється від свого обов’язку, щодо захисту не тільки територіальної цілісності, а й життя українців. Тобто за вбивства чи загрозу життю ніхто не буде нести відповідальність. І в тих випадках, коли це було наслідком некомпетентні усіх уповноважених на виконання функцій держави «, — каже адвокат.

За його словами, коли працює правоохоронна система, прокуратура виконує свої обов’язки і не є реформованою, контролює дотримання прав та свобод громадян, які в них відібрали, тоді українці можуть розраховувати та справедливий захист та покарання винних.

«На сьогодні, все, що стосується прав українців, тим більше тих, хто віддає життя та свободу та незалежність, фактично всі їх права помножуються на нуль. Однак з часом закон можна буде заветувати. Все це буде потребувати в тому числі внесення змін до Конституції, адже завдяки її реформі рішення Конституційного суду не розповсюджуються на порушення, які були прийняті чи пов’язані з антиконституційним законом. Тому всі права громадян та їх звернення залишаються незахищеними. Тобто, якщо закон визнано неконституційним, постає абсурдна ситуація. Зокрема, особа яка визнавала цю норму неконституційною, не може користуватися своїм правом, щодо захисту своїх порушених прав. На жаль, це сталося через судову реформу Порошенку, яку він запровадити разом з іноземними партнерами», — резюмує адвокат.

Нагадаємо, що група народних депутатів, серед яких голова правоохоронного комітету Верховної Ради Сергій Іонушас, а також Микола Стефанчук, Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Андрій Осадчук, Мар’яна Безугла та інші зареєстрували законопроєкт 13146−1 щодо обставин, які виключають кримінальну відповідальність за діяння, вчинені під час захисту України від збройної агресії та забезпечують бойовий імунітет.

Цим законопроєктом пропонується викласти у новій редакції статтю 43−1 Кримінального кодексу.

Зокрема, ініціатори законопроекту пропонують передбачити, що не є злочином діяння комбатанта, який на підставі отриманої інформації, з урахуванням обстановки, що склалася, і відповідно до своїх повноважень ухвалив рішення про здійснення воєнної операції (бойових дій) або здійснив таку операцію (бойові дії) для відсічі збройної агресії проти України, що призвело до:

втрати особового складу,

втрати бойової техніки чи іншого військового майна,

тимчасової втрати окремих територій держави

або до спричинення іншої шкоди правоохоронюваним інтересам.

Під комбатантами пропонується вважати військове командування, військовослужбовців, поліцейських поліції особливого призначення Національної поліції, добровольців Сил територіальної оборони ЗСУ, працівників правоохоронних органів, які відповідно до своїх повноважень беруть участь в обороні України тощо.