В Україні з 1 травня до бензину додаватимуть бодягу — експерт
Спирт, який не бере харчова промисловість будуть видавати за біоетанол. А за поломку авто ніхто не буде нести відповідальність.

Про це в коментарі заявив експерт з питань енергетики, керівник спецпроєктів науково-технічного центру «Псіхея» Генадій Рябцев.
«Щодо змін якості палива, великі компанії вже закуповують бензин вже з додаванням біокомпонентів. Тобто в цьому плані нічого не змінюється. Додавання 5% біокомпонентів не впливає на характеристики транспортних засіб незалежно від того, коли їх було випущено. А собівартість таких продуктів, що виробляються в Євросоюзі відрізняється від продуктів з нульовим вмістом біокомпонентів на 1−2%. Тобто поки це доїде до роздрібної мережі, воно жодним чином не відобразиться на ціні. Тобто набагато вищий вплив матиме курс гривні відносно євро. Саме гривня, є основним чинником на ціни на заправках зараз», — каже Г. Рябцев.
За його словами, ніхто не буде контролювати який саме вміст біокомпонентів додається в бензин.
«До цього також ніхто нічого не контролював. Раніше Держекоінспеція перевіряла наявність чи відсутність ксерокопій та документів, які підтверджують нафтопродуктів технічному регламенту. Крім того, невідомо, як здійснювати перевірки, бо ці стандарти ніхто не розробляв. Тобто державі байдуже, що відбувається на ринку нафтопродуктів. Однак у великих мережах споживач навряд чи це помітить. Проте у невеличких мережах та тих, хто постачає паливо у регіональні мережі, очікуються зміни. Їх ніхто не контролює, тому можна буде лити все, що завгодно. Адже стандарт на біоетанол український суттєво відрізняється на біоетанол європейський. Адже в Україні до бензину додають бодягу, а не високоякісний біоетанол. Тобто спирт, який не бере харчова промисловість будуть видавати за біоетанол. А за поломку авто ніхто не понесе відповідальність. Тому застосування цього закону підвищує безправність українських автомобілістів. А також імітує європейську інтеграцію. Такого закону немає у жодній країні, яка є членом Євросоюзу», — підкреслює експерт.
Він наголошує, що автомобілісти стають заручниками цього закону.
«Документ було ухвалено в обхід встановленої процедури з порушенням регламенту Верховної Ради за негативних висновків Мінекономіки, Мінінфраструктури та Міненергетики, а також комітету з Євроінтеграції. Тобто всі були проти, але закон було ухвалено та підписано. Напевно його проштовхнув хтось дуже впливовий. Такий, що зміг продавити закон через парламент і спромігся отримати підпис президента. Можна оскаржити закон через Конституційний суд, але не думаю, що хтось цим буде займатися», — резюмує експерт.