В Україні представили мультикоптер-коригувальник «лазерних» боєприпасів

В Україні допустили до експлуатації мультироторний дрон R-34-T з системою лазерної підсвітки та цілевказання коригованих боєприпасів.

В Україні представили мультикоптер-коригувальник «лазерних» боєприпасів
В Україні представили мультикоптер-коригувальник «лазерних» боєприпасів

Розроблений FRDM GROUP безпілотник був розроблений на замовлення Збройних Сил України. Він успішно пройшов всі етапи випробувань та був допущений до використання українськими військовими, отримавши кодифікацію за стандартами НАТО.

Основною функцією R-34-T — лазерна підсвітка цілей для високоточного ураження керованими боєприпасами, зокрема артилерійськими та авіаційними.

«Завдяки лазерному цілевказанню дрон дозволяє суттєво підвищити ефективність застосування керованих боєприпасів, зокрема на великих відстанях і в умовах активного протиповітряного захисту противника», — заявили в FRDM GROUP.

Окрім того, БПЛА має захищені канали зв’язку, модульну архітектуру та стійкість до засобів радіоелектронної боротьби. Його поява — прорив у сфері наведення високоточної зброї. Такий дрон дозволяє ефективніше використовувати наявні ресурси, мінімізувати витрати боєприпасів та знижувати ризики для операторів і бойових підрозділів.

Це перший кодифікований дрон-коригувальник мультироторного типу, але не єдиний здатний наводити боєприпаси по відбитому лазерному променю. Раніше «Мілітарний» повідомляв про появу у війську дронів ACS-3 Raybird з відповідною системою.

Raybird став героєм однієї із перших публічних згадок про використання українськими військовими «лазерних» коригованих боєприпасів, де з його допомогою був наведений снаряд на будинок з окупантами.

До минулого літа використання боєприпасів з лазерним наведенням було радше екзотикою, оскільки майже вся штатна «високоточка» покладається на технологію супутникової навігації. Проте ситуація стала змінюватись з надходженням артилерійських снарядів Copperhead.

Відомо, що в серпні торік Сили спеціальних операцій в бойових умовах почали дослідну експлуатацію цих американських високоточних 155-мм артилерійських снарядів, коригуючи їх із землі. Тоді для наведення використовувались наземні станції підсвітки, які вимагали наближення навідників до цілі.

Оператори підрозділу передових навідників ССО у своєму звіті рекомендували розглянути можливість застосування дронів із засобами лазерного цілевказання, що свідчило про їх відсутність на той момент.