Чому зменшення пенсійного віку для жінок виглядає дико, розповів експерт

Спочатку пенсійний вік підняли, а тепер граються, щодо його зменшення.

Чому зменшення пенсійного віку для жінок виглядає дико, розповів експерт

Про це в коментарі i-ua.tv заявив фахівець з ринку праці та трудових відносин Сергій Кондрюк.

«Зменшення пенсійного віку для жінок виглядає дико. Спочатку його підняли, а тепер граються, щодо його зменшення. Зокрема, якщо жінка народила дитину та виховала її до 8 років. Це груба пропозиція, якщо її підв’язувати до підвищення народжуваності. Скільки жінок будуть перейматися тим, коли вони підуть на пенсію? На півроку раніше чи пізніше. Особливо з тим рівнем пенсії, який ми маємо сьогодні», — каже С. Кондрюк.

На його думку, треба провести чесний аудит пенсійного фонду і з’ясувати його реальні можливості, щодо фінансового забезпечення.

«А підвищувати чи зменшувати пенсійний вік треба відносно того, скільки українці зможуть прожити після виходу на пенсію. Крім того, щодо підвищення пенсійного віку, як мінімум є два питання. Перше — скільки здорового життя буде у пенсіонера після виходу на пенсію? Якщо порівняти з іншими країнами, де пенсійний вік вище, ніж в Україні, то ми побачимо, що значна частина українських чоловіків не доживає до теперішнього пенсійного віку. Якщо його підняти, то можна тільки уявити, яка значна частина чоловіків буде позбавлена конституційного права на пенсійне забезпечення. Друге питання — кошти. Постачає серйозне питання, чому за всі роки існування пенсійного фонду, ми не мали жодного серйозного аудиту незалежних експертів, щодо наповнення пенсійного фонду та використання цих коштів», — каже С. Кондрюк.

На його думку, має бути елементарний розрахунок. Адже якщо людина протягом життя була застрахованою через ЕСВ, то цей розрахунок має відображати в якому віці та з якою пенсією ця людина має йти на відпочинок.

«А що робити, коли людина прожила на пенсії лише один рік. Адже все життя людина накопичувала кошти. Саме тому мають бути виплати для таких людей», — резюмує С. Кондрюк.

Нагадаємо, що 24 червня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики розглядався відповідний законопроєкт, ініціатором якого значиться Галина Третьякова.

Один із ключових пунктів законодавчої ініціативи — поступове підвищення пенсійного віку для українців. Пропонується збільшити його на один рік — з 60 до 61 року. Водночас, щоб уникнути різкого навантаження на громадян, автори законопроєкту пропонують впроваджувати зміни поступово: щороку вік виходу на пенсію зростатиме на один місяць. Таким чином, реформа триватиме 12 років.

Інше нововведення стосується жінок, які мають дітей. Законопроєкт передбачає можливість дострокового виходу на пенсію для матерів, які народили та виховали дитину до шести років. За кожну дитину передбачено зменшення пенсійного віку на пів року, проте не більше ніж на три роки загалом.