«Трианон» та «ластівки» з ЦРУ. Частина 5.
Розробка «Трианону» закінчилась арештом, обшуком і його самоліквідацією. Втім, у контррозвідників виникло велике бажання схопити «кураторів» агента на «горячому»…
Частина 5. Кінець «Трианону», «ластівка» полетіла…
Це відбулося 21 червня 1977 року у дворі його дома на Червоношкільній набережній, швидко і без галасу. Затриманому повідомили, що він заарештований і обвинувачується у шпигунстві на користь США, після чого в його присутності почався обшук у квартирі. Були вилучені шпигунські матеріали, що свідчили про його зрадницьку діяльність.
«Агроном» не став заперечувати своєї вини і навіть повідомив про тайник у гаражі, де він ховав інші матеріали, отриманні від ЦРУ, після чого виявив бажання дати особисті письмові покази щодо своєї шпигунської діяльності. Потім взяв авторучку і аркуш чистого паперу, на якому почав писати. Раптом він відкусив від авторучки ковпак і знепритомнів. Як з’ясувалося, у ковпачку була сильнодіюча отрута, яку йому передали його «куратори» — співробітники американської розвідки.
У подальшому, в ході аналізу матеріалів, що були отримані у результаті обшуків, було встановлено майже 30 місць тайників та місць встановлення сигналів, втім, було прийнято рішення продовжити операцію з метою затримки співробітників американської розвідки на «гарячому».
Чергова зустріч була запланована на 28 червня у місці «Ліс» у парку Перемоги. У цей день, загримований під «Трианона» співробітник КДБ препаркував «свій» автомобіль в обумовленому місці, що показувало його готовність до вилучення матеріалів з тайника, а група захоплення перекрила усі входи і виходи. Але відбулося непередбачене. КДБ чикало, що на операцію прийде чоловік, а до парку Перемоги прийшла ще одна «ластівка» ЦРУ, оперативна співробітниця резидентури Марта Петерсон, яка приїхала громадським транспортом. На неї, як і передбачалося, ніхто не звернув уваги і вона спокійно заложила контейнер. Через деякий час, дивлячись, що «Трианон» не з’явився, вона забрала контейнер зі схованки і повернулась у посольство. Усе це стало відомо, коли була розшифрована наступна радіограма, яку відправила резидентура своєму агенту: «…ми так зрозуміли, що у „Лісі“ було багато „глядачів“, тому Ви і не підішли забрати наш пакет. Пропонуємо використати місце „Сетунь“ у той же час…».
Втім, у радянських контррозвідників залишався останній шанс схопити на «гарячому» американських розвідників, що працювали під прикриттям дипломатичного представництва. І цей шанс був під час резервної зустрічі, яка була обумовлена у радіограмі.
Зустріч відбулась у міста «Сетунь», яке знаходилось на Червонокалузькому залізничному мості. Марта Петерсон була затримана під час спроби заложити контейнер.
Приголомшену співробітницю ЦРУ доставили до приймальної КДБ, що на Кузнецькому мості, куди і був запрошений відповідальний співробітник Посольства США у Москві. Після того, як він засвідчив особистість Марти, був розкритий контейнер, в якому знаходились мікроплівки з інструкціями та мініатюрний фотоапарат «Мінокс», а також папір для тайнопису, золоті прикраси, гроші і ампула з новою порцією отрути.
960×640 За фактом затримання Петерсон, було складено протокол, який американський спеціальний представник і Петерсон відмовились підписувати, а потім співробітниця ЦРУ, яка мала дипломатичний імунітет, була відпущена, але с часом, була об’явлена персоною «нон грата».
Таким чином, чергова «ластівка» покинула «залізну» клітку!
От такі «ластівки» ЦРУ приймають участь у гострих і ризикованих операціях!
(на обкладинці радянські гроші, які знаходились у контейнері Марти Петерсон як винагорода «Трианону», причому, що цікаво, серед крупних купюр були гроші і мілкою купюрою).
На закінчення знову про Судан. Як повідомило у середу, 17.7.2019 р. агентство Associated Press «…военное руководство и гражданская оппозиция в Судане подписали политический документ, призванный покончить с политическим кризисом в стране,.
Церемония прошла в столице страны Хартуме.
Две стороны — представители военных и оппозиционного движения „Силы за свободу и перемены“ — подписали политическую декларацию, один из двух документов, который является частью сделки по созданию Суверенного совета. В него войдут пять гражданских представителей и такое же количество военных, 11-й член совета будет гражданским, но его выберут по согласованию обеих сторон.
Второй документ — Конституционная декларация — будет подписан в течение нескольких последующих дней.
Переходный военный совет Судана пришел к власти в результате военного переворота в апреле, объявив о двухлетнем переходном периоде, после которого власть должна быть передана гражданскому правительству. После этого в стране начались гражданские протесты.
Создание Суверенного совета поможет стране выйти из политического тупика и положить конец протестам, в результате которых погибло более сотни человек…».
Ось вам ще один приклад консенсусної демократії!
(далі буде)