Експерт пояснив, чому громадські ради працюють неефективно
Законодавство прописане неоднозначно, тому їх повноваження є ілюзорними. Окрім консультування, вимагання громадської, чи антикорупційної експертизи, громадські ради більше нічого не можуть.
На думку голови всеукраїнської громадської організації «Союз захисту підприємців» Сергія Доротича, частина громадських рад в Україні кишенькова. Про це він повідомив у коментарі для i.ua.tv. Варто, зазначити, що експерт бере участь в діяльності чотирьох громадських рад: при міністерстві економічного розвитку, при міністерстві фінансів, при державній регуляторній службі України та при державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
«Я не можу говорити про всі громадські ради, скажу тільки про ті, в яких я працюю. Ефективність їхньої роботи 50 на 50. Вона залежить від очільника відомства, чи міністерства, при якому працює громадська рада. Відтак, якщо в нього є бажання спілкуватися з громадськістю і дослухатися до її думки, то така рада працює. Вона дієва, генерує цікаві проекти, встановлює партнерські відносини з іншими інституціями. Особливо ефективно громадські ради працюють при відомствах, керівники яких вийшли з громадськості, бо вони мають відповідальність і радяться з людьми. Але якщо очільник не дослухається до громадськості, то переломити це небажання не зможуть будь-які активісти», — впевнений Сергій Доротич.
На думку голови «Союзу захисту підприємців», громадські ради можуть демонструвати неефективність роботи через вади законодавства.
«Воно прописане неоднозначно, тому повноваження цих рад є ілюзорними. Окрім консультування, вимагання громадської, чи антикорупційної експертизи, громадські ради більше нічого не можуть. Це зробили, аби суспільство думало, що чиновники перед прийняттям рішень спілкуються з активістами. Влада хоче створити ілюзію, ніби люди на щось впливають. Але насправді половина громадських рад є кишеньковими, а тому — недієвими та неефективними. Крім того, чиновники не зобов’язані реагувати на пропозиції громадськості. Це не прописано в законодавстві. Міністерство, чи відомство може вислухати думку громадської ради, але має право її не враховувати», — пояснив Сергій Доротич.
Ірина Сатарова