У Дніпро привезли комікс про українських супергероїв
Їх прототипи — бійці АТО, а позивні — імена засновників Києва.
У Дніпрі, в музеї АТО 4 червня презентували комікс «Охоронці країни». Він присвячений бійцям АТО. Графічна новела по-українськи призначена для читачів від 10 до 99 років. Автор ідеї — волонтер і дизайнер Леонід Краснопольський. Комікс народжувався, фактично, на сторінках соціальних мереж.
— Леонід радився зі своїми підписниками, якими б вони хотіли бачити головних героїв та інших персонажів. Я вважаю, що комікс — це ідеальне рішення продемонструвати дітям, хоча й на казкових прикладах, взятих з об’єктивних обставин, як проявити себе у будь-якій критичній ситуації, — впевнений друг Леоніда Краснопольського, аеророзвідник Едуард Наумов.
Ідеолог «Охоронців країни» — донецький дизайнер. Чоловік прожив близько 5 місяців у окупованому місті.
— Через увесь Донецьк, який був осаджений проросійськими орками, Леонід привозив на блокпости їжу і воду нашим бійцям. Допомагав їм як міг, — згадує про волонтера представник міністерства інформаційної політики Віктор Литвінов.
Леонід Краснопольський побував 5 днів у полоні бойовиків та отримав звільнення за обміном. Чоловік вирішив покинути окупований Донецьк і разом з родиною переїхав до Дніпра. Тут він відкрив бренд патріотичного одягу Hunta.in.ua та збирав гроші на допомогу армії.
— Інколи на картку Леоніда приходили гроші від українців, які не просто знаходилися на окупованій території, а були у безпосередній близькості до верхівки «ДНР» та «ЛНР». Це — наші спецпризначенці. Отримані від терористів гроші, вони відправляли на допомогу нашій армії. Коли у 2018 році Леонід загинув у ДТП, це була трагедія не лише для його друзів, але і для всієї України, — розповів Віктор Литвінов.
— Частинка Леоніда тепер живе у проекті «Охоронців країни», — переконаний співавтор коміксу Ігор Роговий. — Він мав ідею — і тепер вона здійснена. Задум Леоніда базувався на створені українських супергероїв. Своїх національних персонажів мають інші країни світу, і ми знаємо їх імена. Це Бетмен і Супермен, Астерікс і Обелікс і так далі. Але читати про них новели, все одно, що дивитися матч між «Ліверпулем» і «Тоттенгемом». Звісно, команди класні, але вони не наші. А хотілося б подивитися на гру «Динамо, «Дніпра» і «Шахтаря». Тому, ми вирішили зробити графічну новелу, де присутні наші сучасні герої, наближені до українських реалій.
Супер-четвірку по-українськи назвали на честь засновників Києва. Щек — комп’ютерний геній. Кий — керівник загону спецпризначення «Охоронців країни». Хорив — працівник штабу і розробник тактичних операцій. Либідь — спецназівка. Саме її автори коміксу наділили найбільшою силою. Усі головні герої — люди різного віку та вихідці з різних областей України. Їх об’єднує любов до свободи та спільна боротьба. У 5 та 6 частинах української графічної новели діють персонажі кримсько-татарської національності.
Образи головних героїв є максимально універсальними. Вони створювалися на основі праобразів десятків, або й сотень бійців, волонтерів і окупантів.
— Ми спіткнулися на Либідь. Коли Леонід запропонував на «Facebook» зробити її прототипом одну з дівчаток-бійців, інші військові дівчата образилися. Саме тому, образи головних персонажів є збірними, — пояснив Едуард Наумов.
Усі сім випусків коміксу «Охоронці країни» видані за кошт міністерства інформаційної політики. Наклад обійшовся у близько 400 тисяч гривень. Тираж — 1.000 екземплярів кожного випуску. Комікси розповсюджуватимуться абсолютно безкоштовно. Зокрема, їх можна взяти почитати у музеї АТО в Дніпрі.
Атошний комікс «Охоронці країни» сприятиме патріотичному вихованню та формуванню в підростаючих поколінь національної свідомості. За допомогою художніх образів і казкової історії, їх видавці хочуть донести, що відбувається на лінії фронту. Розповісти, як наші хлопці і дівчата роблять все можливе, аби той, хто триматиме в руках цей комікс міг його спокійно читати.
— Діти пізнають світ візуально. Комікс - це, фактично, застиглий мультик. Дитина запускає його з такою швидкістю як їй зручно. Комікси в Україні є відносно новою хвилею. На жаль, навіть відомі серії «Marvel» українською мовою з’явилися відносно нещодавно. Сподіваюся, «Охоронці країни» зацікавлять дітей, і вони з радістю їх читатимуть, — сказав Віктор Литвінов.
Комікс з праобразами бійців АТО має всі шанси на перевипуск. Адже «Охоронці країни» потрібні не лише на Сході України. Графічна новела має на меті донести одну просту річ: Україна — єдина. Від Сходу до Заходу і від Півночі до Півдня.