У Дніпрі капелани молилися за перемогу України
Нам не байдуже, яким чином прийде мир в нашу країну. Без перемоги він означатиме неволю. Ці хлопці і дівчата віддали своє життя за перемогу. І не треба цього зраджувати, сумніватися, запитувати: «Чи дійсно вона нам потрібна?». За неї вже сплачено надто велику і дорогу ціну.
![У Дніпрі капелани молилися за перемогу України](https://i-ua.tv/img/790x450/6/8222383432056382061313008953477893996937216n-4f8c2bed.jpg)
Свічки, квіти, спільна молитва капеланів і звуки Маршу нової армії. Саме такою була, сьогодні 9 січня, Алея пам’яті біля Дніпропетровської ОДА. Капелан полку «Дніпро-1» Дмитро Поворотний організував молитву за загиблими воїнами і перемогу Українського війська. Захід відбувається уже вдруге. Уперше, молебень проводили рік тому.
![Посередині Дмитро Поворотний.](/images/upload/38/%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0/82261682_2653568461395738_5351502935551377408_n.jpg)
— Я хочу зробити це традицією. Що таке Різдво? Свято, на яке прийнято вітати своїх близьких з народженням Христа. Того, хто зруйнував над людьми владу гріха і смерті. Ми помираємо, але смерть не є безповоротною. На нас чека воскресіння. Тим паче, для Бога немає мертвих. У нього всі живі.
Ми тут зібралися, бо хлопці і дівчата, які на нас дивляться зі стел алеї — наші рідні люди. Вони загинули за Україну, щоб ми мали можливість святкувати. Ми з цими людьми у тимчасовій розлуці. Вони пішли в інше життя, яке очікує на кожного з нас. Вони гідно несли свій хрест і віддали душу свою за друзів своїх. Вони залишили нас доробляти своє домашнє завдання, а самі рушили у вічність, — розповів Дмитро Поворотний. Священик за минулий, 2019 рік поховав 5 полеглих Героїв на Краснопільському кладовищі.
Капелани відслужили молитву. Ушанувати пам’ять Героїв прийшли члени родин загиблих, ветерани війни з Росією, волонтери та патріотично налаштовані мешканці Дніпра.
![Дніпровці тримають прапор 25 бригади.](/images/upload/38/%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0/82122236_1425409880953519_1002169037280509952_n.jpg)
— На Алеї зібралися ті, кому небайдуже біля якого пам’ятника стояти, чиї імена згадувати і з гордістю нести по життю. І цю свою небайдужість ми засвідчуємо вслід за ними (полеглими Героями — ред.). Вони знали, куди йдуть. Крок у вічність вони зробили свідомо, засвідчивши любов до всіх нас і до того, що багато хто сприймає як абстракцію. Я маю на увазі Україну. Для багатьох це — категорія, яку неможливо пощупати, намазати на хліб, з’їсти, або отримати зиск.
Нам не байдуже, яким чином прийде мир в нашу країну. Без перемоги він означатиме неволю. Ці хлопці і дівчата віддали своє життя за перемогу. І не треба цього зраджувати, сумніватися, запитувати: «Чи дійсно вона нам потрібна?». За неї вже сплачено надто велику і дорогу ціну, — зазначив Дмитро Поворотний.
Після молитви дніпровці заспівали колядку. Зібрання завершилося Маршем нової армії.
![Вшанування Героїв.](/images/upload/38/%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0/82081000_1480656258764891_7416031480662458368_n.jpg)
![](/images/upload/38/%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0/82849792_498432670795839_5598420128657047552_n.jpg)
![](/images/upload/38/%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0/81965184_591860541375970_1271580009202450432_n.jpg)