У Дніпрі поіменно згадали загиблих під ДАПом
95 загиблих Героїв, 500 поранених, 4 безвісти зниклих.
![У Дніпрі поіменно згадали загиблих під ДАПом](https://i-ua.tv/img/790x450/2/824522851805193696882871734876147147079680n-743747e9.jpg)
Такою є статистика втрат українських захисників під Донецьким аеропортом. Але за кожною цифрою стоять імена бійців, їх долі та сльози рідних. Бої за летовище тривали з вересня 2014 року і закінчилися 22 січня 2015. Його лицарі відзначилися звитягою, патріотизмом та силою духу. Не дарма, наших хлопців ворог прозвав «кіборгами». «Вони вистояли — не вистояв бетон», — говорять про них патріоти.
20 січня, дніпровці зібралися на Алеї пам’яті, біля ОДА, щоб згадати полеглих під ДАПом. Пам’ятний захід розпочали із прочитанням імен усіх 95 полеглих «кіборгів».
![Дніпровці прийшли на Алею пам'яті](/files/upload/38/%D0%B2%D1%88%D0%B0%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%BA%D1%96%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B2/83228931_218340499181373_2341615431044825088_n.jpg)
— Чому важливо озвучити імена? — ставить питання капелан «Дніпра-1» Дмитро Поворотний. — Людина має зовнішній вигляд, за яким її можна ідентифікувати, дане батьками ім’я після народження, прізвище роду, що передається від покоління до покоління та по-батькові.
Ми, стоячи на цьому святому місці, дивимося в світлі обличчя полеглих, хочемо їх назвати так, як за життя їх іменували мама і тато, бабуся і дідусь, друзі та колеги по роботі. Більшість з Героїв склалися як особистості. Вони мали свій фах, намагалися реалізуватися, мріяли і втілювали свої наміри. Я пропоную зачитати їх імена у голос. Декого з полеглих я знав особисто. А хто не знав нікого, пропоную уявити їх образи і прийняти у своєму серці тверде рішення, що оця їхня жертва немарна та прожити гідно. Хлопці загинули, щоб тривало українське життя в Україні і будувався наш український світ.
На пам’ятний мітинг зібралося близько 40 осіб. Серед них — члени родин полеглих, волонтери та патріоти. Вони принесли лампадки та зачитали уголос імена полеглих «кіборгів».
— Наскільки, з тактичної і стратегічної точки зору, була необхідна операція під ДАПом, визначать військові експерти, — говорить Дмитро Поворотний. — Але та боротьба немарна. Подвиг, який здійснили хлопців, надихнув багатьох і дав зрозуміти, що навіть у безвихідних ситуаціях ми можемо боротися, битися і давати опір ворогу, який прийшов на нашу землю.
У Святому Писанні сказано, що той, хто підіймає меча, від нього й впаде. Це зробила Росія. І цей караючий меч, який її знищить — наші Збройні сили, Національна гвардія та силові структури. Його уособлюють і Герої, що дивляться на нас з плит. Так само і хлопці, що живуть серед нас.
Зараз акцент робиться на вшануванні полеглих, але важливо не забувати про живих. Про тих, хто слідував Божій заповіді захищати ближнього свого і віддавати душу за друзів своїх. Виконавши її, вони повертаються. Повертаються до мирного життя важко. І наскільки ми дамо їм можливість це зробити, свідчитиме про нашу шану і сприйняття їхнього подвигу. Ми вдячні і загиблим, і тим, хто живе серед нас. Останні готові знову встати, щоб вкотре захистити нас від ворога.
Священики ПЦУ помолилися за душі полеглих, а дніпровці поклали лампадки і свічки до плит.
![Ломпадки на пам'ятному знакові.](/files/upload/38/%D0%B2%D1%88%D0%B0%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%BA%D1%96%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B2/84009240_167364174576170_7904032476652109824_n.jpg)