Яка частка пенсії йде на комуналку?
«Слово і Діло» склало інфографіку про те, яку частину пенсії самотнього пенсіонера забирає щомісячна оплата комунальних платежів за умови, що він проживає в невеликій однокімнатній квартирі.
Старість — не радість. У сучасній Україні ця приказка особливо справедлива, адже тільки за оплату комуналки пересічний український самотній пенсіонер повинен віддати 1,3 тисячі гривень — 77% своєї пенсії, що ставить цю категорію населення на межу виживання. Після оплати послуг ЖКГ з отриманих 1,7 тисячі гривень у пенсіонера залишається на весь місяць «аж» 400 гривень, які мають бути витрачені на їжу, ліки й одяг.
Звичайно, багато хто — але далеко не всі — пенсіонери отримують пільги і субсидії від держави. Зокрема, 100% пільгу на оплату комунальних платежів мають ветерани війни старші за 85 років, інваліди війни всіх категорій, люди з особливими заслугами перед державою та їхні вдови.
75% пільгу на оплату комунальних послуг мають ветерани бойових дій, 50% - учасники війни, члени сімей загиблих ветеранів війни, чорнобильці першої і другої категорій. Наймасовішою категорією пенсіонерів, які отримують пільги, є діти війни: їм держава надає 25% знижки на оплату вартості комунальних послуг.
Нагадаємо, 2017 року Кабінет міністрів України планує підвищити соціальні стандарти на 10% при індексі інфляції 8,4%.
Раніше віце-прем'єр Павло Розенко заявив, що сьогодні немає вагомих причин для зростання тарифів на житлово-комунальні послуги і газ.