Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку (доповнено)
17 січня 2018 року відбулося засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку, на якому було розглянуто низку питань.
Присутні члени Комітету одностайно висловили позицію щодо не прийнятності проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про захист прав споживачів» та деяких законодавчих актів України щодо заходів детінізації діяльності суб’єктів електронної комерції (р.№ 6754, н.д. Р. Демчак та ін.) та запропонували ВРУ відхилити його.
Зі слів О. Гусєва, це той не частий випадок, коли думка Комітету та пропозиції представників громадськості, співпали.
Аналіз проекту Закону показує, що його новації суперечать приписам Конституції, вимогам законодавства України, правовій позиції Конституційного Суду України, законодавству ЄС, Угоді про Асоціацію та європейському вибору України та містить у собі значні корупційні ризики.
Новації проекту Закону мають на меті повернення до хибних злочинних практик режиму Януковича від 16 січня 2014 стосовно контролю за інформаційними ресурсами та прийняття рішень щодо їх блокування без рішення суду, створення органу на кшталт російського «Роскомнадзор», а також запровадження практик тоталітарних країн, зокрема держави агресора-Росії, Північної Кореї тощо.
Іншим рішенням (більшістю присутніх членів Комітету) погоджено проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення питань керівництва територіальною обороною (р.№ 6544, КМУ).
Комітет підтримав інформація про роботу Комітету за сьому сесію, прийняв План роботи Комітету на восьму сесію (лютий — липень 2018 року) та затвердив проект Розкладу засідань Комітету на лютий 2018 року.
Комітет підтримав ініціаторів заходу щодо проведення круглого столу, присвяченому 20-річчю затвердження Національної програми інформатизації, що планується провести у лютому місяці.
Також на засіданні була розглянута інформація про взаємодію Комітету з Міністерством інфраструктури України, а міністром зроблена презентація щодо розвитку цифрової інфраструктури на транспорті.
Цифрова інфраструктура — це нова реальність, в напрямок якої йде ЄС і найбільш модернові країни світу.
На думку міністра, розвиток цифрової економіки та суспільства України є надважливим фактором успішності не просто всіх реформ, але й українського бізнесу на світовій арені. Вже сьогодні завдяки цифровій економіці створено 22% світового ВВП, а в окремо взятому Китаї — 30% його ВВП (це 3,4 трлн дол. США). Україна є важливим гравцем на світовому цифровому ринку, але, на жаль, виключно як експортер ІТ-послуг та мізків. Завдання зупинити відтік мізків та забезпечити створення умов для розвитку нашої власної цифрової економіки.
За словами голови Комітету, за останні 3 роки 170 тис. українських ІТ-фахівців вже виїхали за кордон і працюють на користь інших держав.
Міністр також повідомив, що в Мінінфраструктури створено Директорат цифрової інфраструктури на транспорті та послуг поштового зв’язку. Одною з головних переваг він назвав усунення фактору чиновника і, як наслідок, значне покращення якості надання послуг громадянам та бізнесу, проведення комплексного аудиту ІТ та телекомунікаційної інфраструктури підприємств галузі, напрацювання загальних стандартів якості та розвитку цифрової інфраструктури, впровадження відповідних європейських практик та підходів.
Транспортна галузь потребує динамічного розвитку цифрової інфраструктури, оскільки безпека на транспорті, «розумні дороги», інтелектуальна логістика, електронні квитки, прогнозування трафіку, автономне водіння та інше — все це неможливе без потужних цифрових каналів.
Міністр зокрема запропонував операторам телекомунікацій спільно з міністерством розпочати будувати спільну інфраструктуру.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ: