Відбулося чергове засідання МВКГ з упровадження в Україні ЦТРМ
26 березня 2018 року відбулося, скоріше за все останнє, 15 засідання Міжвідомчої координаційної групи з упровадження в Україні цифрового телерадіомовлення.
Напрацьовані матеріали передаються до КМУ і будуть розглянуті на засіданні Уряду 28.03.2018.
Відповідальні надали інформацію щодо виконання завдань, що були поставлені на попередньому засіданні 2 березня.
Як і очікувалося (хто б сумнівався), у доповіді представника Нацради не прозвучало жодного слова про створення на базі Концерну РРТ національної цифрової багатоканальної телемережі. В останніх рішеннях цього органу від 15 березня жодного слова про таку мережу.
При цьому, КРРТ запропонував для побудови 159 точок, де можна розгорнути передавачи, при цьому його представники наголосили, якщо Нацрада погодить ці пропозиції, а УДЦР дасть розрахунки ЕМС, то вони готові замовляти обладнання.
Представники УДЦР поінформували, що по 70 РЕЗ вони направили документи на погоджено до Генерального штабу, а по 89 будуть готувати розрахунок ЕМС після отримання відповідних документів від Нацради.
Присутні погодилися з пропозицією головуючого запропонувати ГШ завершити погодження до 15.04.2018.
Також була надана інформації щодо питання змін до плану РЧР щодо термінів провадження аналогового мовлення, що витікають з рішення Нацради.
Представник міністерства інформполітики нагадав про те, що кошти на інформування населення про цифрове мовлення та виключення аналогового є, і міністерства буде замовляти відповідну продукцію, але після уточнення термінів та регіонів України.
Крім того, було обговорено питання підготовки звернення до Уряду щодо фінансування областей на придбання сет-топ-боксів, звільнення цифрового дивіденду, проблематики взаємодії з МСЄ тощо.
Чи залишилися задоволеними члени робочої групи від спільної роботи? І так, і ні.
По-перше, план КМУ до цього часу не виконано, і коли це буде не відомо, але цю «каменюку» трохи здвину з місця.
Чи є надія, що цифрове мовлення запанує в Україні, а аналогове вимкнуть хоча б у 2019 році? Знаючи про чиновницьку казуїстику, уточнимо відповідь у нащадків.
По-друге, план створення державної мережі на базі КРРТ почав діяти, головне що б «власні бізнес інтереси» приймаючих рішення не завадив цьому процесу.
По-третє, після наголошення на засіданнях про погіршення інформаційної безпеки держави через зволікання та гальмування питань, що стає проблемою національної безпеки України та пропозицій звернути увагу на такий стан речей СБУ, жвавіше почали просуватися окремі питання. При цьому з’явилися скарги незадоволених на таку увагу СБУ.
Далі буде …