Засідання комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
17 травня 2017 року відбулося засідання комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
За результатами розгляду низки ЗП було ухвалено відповідні рішення. Особливу увагу громадськості привернув розгляд ПЗ «Про оперативно-розшукову діяльність» (реєстр. № 6284), поданий народними депутатами України Кожем’якіним А.А., Паламарчуком М. П., Королем В. М. та іншими.
Особливу увагу громадськості привернув розгляд ПЗ «Про оперативно-розшукову діяльність» (реєстр.№ 6284), поданий народними депутатами України Кожем’якіним А.А.,
Як відомо, це черговий скандальний ЗП, норми та положення якого не відповідають Конституції України, що в свою чергу створює загрозу збільшення випадків зловживання правоохоронними, розвідувальними, іншими органами наданими правами, з завданням шкоди правомірно господарюючим суб’єктам,
Частина новацій ЗП перейшла з попереднього варіанту, ЗП№ 4778 від 03.06.2016, відхиленого та знятий з розгляду ВРУ 15.11.2016, тому, наприклад, розширення кола підрозділів, які отримають права на проведення ОРЗ, зокрема зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, несе загрозу порушенню конституційних прав і свобод громадян та юридичних осіб, створенню корупційних механізмів та зловживань, перетворює Україну на поліцейську, тоталітарну державу, а пропозиції щодо впровадження окремих новацій більш нагадують спробу перебільшити норми та положення злочинних законів від «16 січня».
Тому, проходження подібних ЗП завжди стоїть на контролі громадськості.
Але участь представників громадських організацій у засіданні завжди дратує голову комітету, особливо коли розглядаються питання, що впливають на свободу слова, захист прав людини, виконання органами влади конституційних повноважень тощо.
В цих випадках пан Кожем’яких завжди намагається «поставити на місця виступаючого», лишити його слова, попередити про не допуск на наступні засідання тощо.
Так було при розгляді ЗП про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за вчинені правопорушення у сфері інформаційної безпеки та боротьби з кіберзлочинністю (р.№ 2133а, н.д. Кожем’якін та ін.) та щодо посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж) (р.№ 4497), так сталося і на поточному засіданні.
Експерт з питань інформаційних технологій Іван Пєтухов був учасником засідання і написав на сторінці facebook про перебіг подій.
На прохання надати йому слово для висловлення відповідної позиції та аргументації, отримав від А. Кожем’якіна погрозу більше не пускати на засідання Комітету.
Прикро, але А. Кожем’якін таким чином зловживає владою, забуваючи про те, що відповідно до частини другої статті 44 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» засідання комітетів проводяться відкрито і гласно, а пунктом 11 частини першої статті 16 та частиною першою статті 22 цього закону визначено, що комітети при здійсненні законопроектної функції зобов’язані вивчати громадську думку, розглядати звернення громадян, об’єднань громадян, будь-які пропозиції, що свідчать про потребу в прийнятті нових законодавчих актів або у внесенні змін до законодавчих актів.
При цьому на виконання частини п’ятої та шостої статті 93 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», а також частини першої статті 48 Закону про Комітети представники громадськості мають право відвідувати засідання для надання роз’яснень та висловлення думку щодо доцільності прийняття будь-якого проекту Закону.
І.Пєтухов ставить запитання, для чого здійснюється прийняття цієї російської кальки — для того щоб прослуховувати всіх нас навіть за відвертий пост у фейсбуці???, а також питання до Юлії Тимошенко та всіх її Прихильникив — ВАС влаштовує що ВАШІ депутати ведуть Україну у бік тоталітаризму???
Також він звертає увагу на те, що висновки громадськості (перший і другий скриншот) та Головного управління ВРУ (третій) співпадають, що говорить про нехтування А. Кожем’якіним нормами законодавства та думками інститутів громадянського суспільства.
Незважаючи на відверті антиукраїнські законодавчі новації, комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначений законопроект (реєстр. № 6284) у першому читанні за основу.