Чи буде повноцінне ефірне цифрове телерадіомовлення в Україні? (продовження)
11 липня 2017 року відбулося чергове засідання засіданні Міжвідомчої координаційної групи з упровадження в Україні цифрового телерадіомовлення, на якому розглядалися проблемні питання виконання плану впровадження.
Перебіг подій з цього питання вже розглядався раніше (інші посилання: index.php?newsid=1429
Але, проблематика не стає меншою. План КМУ як не виконувався так і не виконується.
Більш того, складається враження, що Нацрада підігрує «Зеонбуду» та окремим групам мовників і не бажає створювати умови для створення додаткових мультиплексів.
За її проханням Держспецзв’язку підготував проект постанови, яким КМУ 4 липня 2017 року продовжив строк дії аналогового мовлення до 30 червня 2018 року.
Зеонбуд відмовляється від подання заявок для проведення перепланування частотних виділень плану GE06 у смузі радіочастот 470−694 МГц, передбачених планом, та направив листа до Нацради про необхідність фінансування цього заходу у розмірі 93 млн.грн. Такі кошти, на думку дописувача, необхідні для придбання додаткового обладнання та оплати роботи фахівців з розрахунку 1 тис. євро на добу на особу?!
Також блокуються заходи щодо вивільнення смуги 790−862 МГц, в якій планується розгортати обладнання для зв’язку четвертого покоління (4G).
Інше питання — забезпечення контрольних вимірювань зон охоплення цифровим сигналом з метою визначення територій, де відсутнє покриття сигналом цифрового телевізійного мовлення. На цей час заходи відбуваються лише у Волинській області, а терміни виконання — вересень, можливо наступним кроком буде Кіровоградська та Одеська області. Коли і чи в загалі відбудуться вимірювання в інших областях, остається загадкою.
Не зовсім зрозуміла ситуація щодо перепланування частотних виділень плану GE06 у смузі радіочастот 174−230 МГц, на яких пропонується розгорнути додаткові засоби для покриття цифровим телерадіомовленням територію України. УДЦР говорить про готовність розрахунків та міжнародної координації, Нацрада про неготовність до проведення відповідного конкурсу та розгляду кандидатури Концерну РРТ, як основного суб’єкта — оператора.
Суперечки між Зеонбудом та мовниками (1+1, Інтер, Україна тощо), а також Нацрадою, яка ні як не визначиться, з ким вона («чи з розумними, чи з красивими»), продовжуються вже не один рік. І хоча Зеонбуд (за інформацією ЗМІ) досі не виконав вимогу Закону щодо надання інформації про кінцевих власників, жодних санкцій від Нацради не отримала.
Здається суспільний інтерес держави та громадянського суспільства не хвилює можновладців. При цьому представники УДЦР підкреслюють, що Україна все більше втрачає можливостей для розвитку новітніх для нас технологій (4G, ЦТРМ), тому що наші закордонні сусіди використовують всі можливості для розвитку, залишаючи нас на узбіччі технічного прогресу.