02 лют, 2018 0 Коментарів

Вадим Хомаха:Порошенко бажає повернути російських офіцерів до СЦКК

Вадим Хомаха:Порошенко бажає повернути російських офіцерів до СЦКК

Для поновлення роботи російських офіцерів у Сумісному центрі з контролю і координації режиму припинення вогню (ЦСКК) Кремль бажає отримати мандат для своїх військових. У цьому документі мають бути закріплені гарантії їх знаходження на території України. Чим займається так званий СЦКК і хто хоче повернути військових агресора в Україну, погодився пояснити у бліц-інтерв'ю для i-ua.tv керівник проекту «Digests & Analytics Ukraine» Вадим Хомаха.

– Що таке СЦКК і чим він займається?


– Це незаконно створена структура начебто на підставі розпорядження президента від вересня 2014 року. Я подавав запити до різних владних установ, але так і не зміг отримати а ні положення про неї, а ні наказу Генерального Штабу, на основі якого вона з'явилася. Волонтер Роман Донік оприлюднив лист одного з генералів СЦКК до начальника генерального штабу збройних сил РФ. У ньому він скаржився на поведінку українських військових по відношенню до російських офіцерів. Але ж ми чудово розуміємо, що вони – кадрові розвідники ГРУ і українські вояки, що входять до складу цього створення, це дуже добре розуміють.

Тобто, в нашій країні протягом трьох з половиною років без дозволу парламенту діяла сумнівна структура, працівники якої вели шпигунську діяльність на окупованій і не окупованій територіях. Ініціатива повернення російських військових до СЦКК виходить від президента Порошенка, начебто без цього «центру» неможливо дотримати режим припинення вогню на Донбасі. Такі дії потрапляють під статтю Кримінального кодексу про державну зраду. Іншими словами, наша влада бажає допомагати окупантам під час війни. Вона працює на ворога, стверджуючи, що без взаємодії з ним неможливо врегулювати конфлікт на Донбасі. Але такі дії мають назву – колабораціонізм.

– Ви сказали, що центр створений незаконно. Поясніть, будь ласка, чому?


– Для утворення такої структури потрібен дозвіл від парламенту на присутність військових іноземної держави на території України. Подібного документу ВР не надасть. Бо він виглядатиме як легалізація російських військових на окупованих і неокупованих територіях України під час війни. Саме тому, влада і засекретила всі документи про СЦКК. Вона так вчинила для виконання мінських домовленостей. А що таке мінські домовленості? Це незрозумілий протокол, на підставі якого, Україна в односторонньому порядку виконує якісь вимоги на користь окупанта. На мій погляд, мінські домовленості треба розглядати як капітуляцію України. Але спроба законодавчо легалізувати цю капітуляцію через Верховну Раду Порошенку поки не вдається.

– Спочатку російські офіцери працювали у СЦКК, а потім їх вивели. Але ж феесбешникам ніби повинно бути вигідно знаходитися у подібному центрі. Чому так сталося?


– Я вважаю, вони десь «спалилися». Це настільки стало очевидним для всіх, що простіше було одних вивести, щоб потім завести інших.

– Тобто, Росія зараз намагається повернути своїх шпигунів до українського СЦКК?

– Тут проблема в іншому. Ініціатива повернення кремлівських шпигунів виходить, перш за все, від Петра Порошенка, і це є найголовнішим. Спочатку влада висловилася про потребу у російських ГРУшниках, а потім Росія почала торгуватися про умови їх повернення. Ось і все. Вони потрібні для легалізації капітуляції. Теоретично, російські офіцери начебто допомагають підтримувати режим припинення вогню. Однак, їхня присутність не легалізована, і Росія це дуже добре розуміє. Саме тому, вона і вимагає від України надання їм офіційного мандату. Якщо українська влада на це погодиться, стане зрозуміло, що вона оголосила офіційну капітуляцію. І таким чином визнає, що Росія не має жодного відношення до війни на Донбасі.

Ірина Сатарова
Вадим Хомаха: коли Україна отримає летальну зброю знає тільки Трамп
Коментарі 02 жов, 2017

Вадим Хомаха: коли Україна отримає летальну зброю

Різновид військової допомоги для України визначать на спеціальних консультаціях....


Вадим Хомаха: суддя, який оштрафував Сакашвілі, виконав замовлення Банкової
Коментарі 25 вер, 2017

Вадим Хомаха: суддя, який оштрафував Сакашвілі,

Таке рішення в чергове виявило суть судової системи, яку збудував Порошенко....


Вадим Хомаха: Ірина Луценко озвучила тенденції, які не мають зв'язку з реальністю
Коментарі 19 вер, 2017

Вадим Хомаха: Ірина Луценко озвучила тенденції,

Міжнародна група з організації питань деокупації Криму не зможе звільнити півострів від російських...


Ерфан Кудусов: нам потрібна кримськотатарська національна територіальна автономія
Коментарі 0 Комментариев

Ерфан Кудусов: нам потрібна кримськотатарська національна територіальна автономія

Зараз кримські татари переживають не найлегші часи. Тому, Україна має показати, що вона про них дбає і пам'ятає. Вона їм має дати надію. А це – найважливіше, що зараз потрібно кримськотатарському народові....

18 травня, 2018
Юрій Буздуган: щоб провести індустріалізацію, потрібно виграти війну з Росією
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Буздуган: щоб провести індустріалізацію, потрібно виграти війну з Росією

Треба перемогти Росію, стягнути з неї контрибуцію і побудувати за отримані гроші нові підприємства. І знаєте, у нас є всі шанси виграти цю війну. Бо Україна сьогодні– частина коаліції всіх демократичних сил світу проти останньої Імперії Зла....

18 травня, 2018
Сергій Дацюк:індустріалізація не означає збагачення
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк:індустріалізація не означає збагачення

Навпаки, країни, що здатні виробляти інтелектуальну продукцію є більш заможними. Мова йде, наприклад, про комп’ютерні програми та створення творчих проектів. Отже, з якого б боку ми не дивились, індустріалізація не можна назвати розвитковим трендом....

18 травня, 2018