20 бер, 2018 0 Коментарів

Святослав Стеценко: У Берегово потрібен підрозділ ЗСУ

Святослав Стеценко: У Берегово потрібен підрозділ ЗСУ

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто висловив невдоволення щодо планів міністерства оборони України відновити військову частину в Берегово на Закарпатті. У цьому місті можуть розмістити батальйон окремої 128-ї Закарпатської гірсько-піхотної бригади. До 2003 року у Берегово знаходився 315-й гвардійський механізований ордена Богдана Хмельницького полк. Сіярто турбує, що Українська армія планує розмістити підрозділ у місті з найвищою часткою угорців серед населення. Чому керманич угорського МЗС незадоволений відновленням військової частини у Берегово, i-ua.tv поснив полковник запасу Святослав Стеценко.

– Чи не здається Вам, що Угорщина намагається втручатися у внутрішні справи України? Хто взагалі давав право Сіярто робити такі заяви?

– Уповноважило його робити такі заяви, звичайно, угорське врядування. Але ці слова мають під собою певне підґрунтя. На жаль, Угорщина, Польща та деякі інші західні країни розглядають Україну як фейкову державу, що має припинити своє існування. На їхню думку, Україна руйнує себе з середини. Зокрема, мова йде про дії її влади. Наші західні сусіди розуміють, що нинішній український режим боїться війни проти Московії і йде їй на чисельні поступки. Такі дії посилюють вплив Кремля в середині нашої держави. Крім того, попри позірні сперечання і демонстрацію рішучості, європейські країни бачать, що Україна втрачає в економіці і соціальній сфері. Вони спостерігають зростання в нашій державі внутрішнього мародерства, яке чомусь м'яко називають корупцією. Тому, вони просто чекають на розпад України та розглядають етнічних поляків, румунів, угорців і мешканців прикордонних областей як своїх майбутніх громадян.

Звісна річ, що ні про військову агресію, ні про зазіхання на територіальну цілісність України не йдеться. Наші західні сусіди просто вважають, що українська держава скоро припинить своє існування. А в прикордонних областях мешкають люди близькі їм за етнічним складом, звичками і культурними особливостями. Тому, деякі європейські країни чекають, коли Україна зруйнує себе сама. Потім вони планують прийняти до свого складу її території, а зараз ведуть до цього підготовку.

На жаль, запобігти цьому розміщенням військової частини ми не можемо. Хоча у Берегово підрозділ збройних сил потрібен. І це – суверенне право України. Звісно, ми не будемо і не повинні зважати на жодні заяви Сіярто. Проте, треба розуміти, що всі агресивні меседжи з боку Угорщини стосовно мовного закону і зміцнення наших військ на Закарпатті, пов'язані не з її бажанням збройної анексії наших територій. Вона провела політичний і військово-стратегічний аналіз і дійшла до висновку, що Україна себе зруйнує сама.

– Тобто, Угорщина вирішила зайняти вичікувальну позицію?

– Так, але вона не буде проводити ніякої антиукраїнської політики. З іншого боку, всі войовничі висловлювання деяких українських сил виглядають недолуго та смішно. На жаль, наша держава залежить від західної допомоги. Без неї українського бюджету не вистачить на утримування країни та її оборону. Просто частина грошей розкрадається. А те, що кладуть собі наші можновладці у кишені, частково компенсується західними кредитами. У такій ситуації будь-які сподівання на відмову наших внутрішніх мародерів від пограбування країни є марними. Саме тому, політичним силам, які щось закидають Угорщині, я раджу для початку звернути увагу на свій уряд і своїх олігархів.

– Які саме політичні сили Ви мали на увазі?

– Насамперед, ті, що узурпували собі право називатися націоналістами. Я також маю на увазі «Свободу». Від її представників лунають заклики стосовно боротьби проти деяких етнічних меншин та пропозиції обмежити їх права. Як на мене, у ситуації, коли Україна багато в чому залежить і від економічної, дипломатичної і військової підтримки Заходу, подібні войовничі заяви є просто недолугими. Думаю, нам треба вчитися домовлятися і дякувати за підтримку.
Святослав Стеценко: американські Javelin не є панацеєю для перемоги у війні з Росією
Коментарі 21 лют, 2018

Святослав Стеценко: американські Javelin не є

У Державному департаменті США поки що не підтвердили поставку в Україну переносних протитанкових...


Полковник запасу: за безпеку складів з боєприпасами відповідає Генштаб
Коментарі 27 вер, 2017

Полковник запасу: за безпеку складів з

Чи піде Віктор Муженко у відставку, залежить від його моральних якостей та рішення Порошенка....


Голова «Патріоту» назвав заяву очільника МЗС Угорщини втручанням у внутрішні справи України
Коментарі 26 вер, 2017

Голова «Патріоту» назвав заяву очільника МЗС

Риторика Петера Сіярто є абсолютно некоректною та, з точки зору міжнародного права, неприпустимою....


«Гайдамака»: нам потрібна єдина Україна
Коментарі 0 Комментариев

«Гайдамака»: нам потрібна єдина Україна

До речі, «Гайдамака» виявився неправильним «ментом». Настільки несистемним, що став першим серед його колег, хто покинув окуповане місто в червні 2014року....

16 жов, 2018
У Дніпрі захисники України пройшлися маршем
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі захисники України пройшлися маршем

До заходу також долучилися родичі загиблих, вони тримали портрети бійців, які полягли на війні з путінською Росією. Учасники маршу скандували «Слава Україні – Героям слава!»....

15 жов, 2018
Авіасалон «Авіасвіт XXI» як політичний майданчик
Коментарі / Події 0 Комментариев

Авіасалон «Авіасвіт XXI» як політичний майданчик

Цьогорічний авіасалон «Авіасвіт XXI» став справжнім майданчиком політичних ігор. Як ми вже писали, внаслідок вибухів складів боєприпасів на Чернігівщині, все керівництво держави зібралося на відповідну нараду, тому офіційно авіасалон відкривали...

12 жов, 2018