20 бер, 2018 0 Коментарів

Святослав Стеценко: У Берегово потрібен підрозділ ЗСУ

Святослав Стеценко: У Берегово потрібен підрозділ ЗСУ

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто висловив невдоволення щодо планів міністерства оборони України відновити військову частину в Берегово на Закарпатті. У цьому місті можуть розмістити батальйон окремої 128-ї Закарпатської гірсько-піхотної бригади. До 2003 року у Берегово знаходився 315-й гвардійський механізований ордена Богдана Хмельницького полк. Сіярто турбує, що Українська армія планує розмістити підрозділ у місті з найвищою часткою угорців серед населення. Чому керманич угорського МЗС незадоволений відновленням військової частини у Берегово, i-ua.tv поснив полковник запасу Святослав Стеценко.

– Чи не здається Вам, що Угорщина намагається втручатися у внутрішні справи України? Хто взагалі давав право Сіярто робити такі заяви?

– Уповноважило його робити такі заяви, звичайно, угорське врядування. Але ці слова мають під собою певне підґрунтя. На жаль, Угорщина, Польща та деякі інші західні країни розглядають Україну як фейкову державу, що має припинити своє існування. На їхню думку, Україна руйнує себе з середини. Зокрема, мова йде про дії її влади. Наші західні сусіди розуміють, що нинішній український режим боїться війни проти Московії і йде їй на чисельні поступки. Такі дії посилюють вплив Кремля в середині нашої держави. Крім того, попри позірні сперечання і демонстрацію рішучості, європейські країни бачать, що Україна втрачає в економіці і соціальній сфері. Вони спостерігають зростання в нашій державі внутрішнього мародерства, яке чомусь м'яко називають корупцією. Тому, вони просто чекають на розпад України та розглядають етнічних поляків, румунів, угорців і мешканців прикордонних областей як своїх майбутніх громадян.

Звісна річ, що ні про військову агресію, ні про зазіхання на територіальну цілісність України не йдеться. Наші західні сусіди просто вважають, що українська держава скоро припинить своє існування. А в прикордонних областях мешкають люди близькі їм за етнічним складом, звичками і культурними особливостями. Тому, деякі європейські країни чекають, коли Україна зруйнує себе сама. Потім вони планують прийняти до свого складу її території, а зараз ведуть до цього підготовку.

На жаль, запобігти цьому розміщенням військової частини ми не можемо. Хоча у Берегово підрозділ збройних сил потрібен. І це – суверенне право України. Звісно, ми не будемо і не повинні зважати на жодні заяви Сіярто. Проте, треба розуміти, що всі агресивні меседжи з боку Угорщини стосовно мовного закону і зміцнення наших військ на Закарпатті, пов'язані не з її бажанням збройної анексії наших територій. Вона провела політичний і військово-стратегічний аналіз і дійшла до висновку, що Україна себе зруйнує сама.

– Тобто, Угорщина вирішила зайняти вичікувальну позицію?

– Так, але вона не буде проводити ніякої антиукраїнської політики. З іншого боку, всі войовничі висловлювання деяких українських сил виглядають недолуго та смішно. На жаль, наша держава залежить від західної допомоги. Без неї українського бюджету не вистачить на утримування країни та її оборону. Просто частина грошей розкрадається. А те, що кладуть собі наші можновладці у кишені, частково компенсується західними кредитами. У такій ситуації будь-які сподівання на відмову наших внутрішніх мародерів від пограбування країни є марними. Саме тому, політичним силам, які щось закидають Угорщині, я раджу для початку звернути увагу на свій уряд і своїх олігархів.

– Які саме політичні сили Ви мали на увазі?

– Насамперед, ті, що узурпували собі право називатися націоналістами. Я також маю на увазі «Свободу». Від її представників лунають заклики стосовно боротьби проти деяких етнічних меншин та пропозиції обмежити їх права. Як на мене, у ситуації, коли Україна багато в чому залежить і від економічної, дипломатичної і військової підтримки Заходу, подібні войовничі заяви є просто недолугими. Думаю, нам треба вчитися домовлятися і дякувати за підтримку.
Святослав Стеценко: американські Javelin не є панацеєю для перемоги у війні з Росією
Коментарі 21 лют, 2018

Святослав Стеценко: американські Javelin не є

У Державному департаменті США поки що не підтвердили поставку в Україну переносних протитанкових...


Полковник запасу: за безпеку складів з боєприпасами відповідає Генштаб
Коментарі 27 вер, 2017

Полковник запасу: за безпеку складів з

Чи піде Віктор Муженко у відставку, залежить від його моральних якостей та рішення Порошенка....


Голова «Патріоту» назвав заяву очільника МЗС Угорщини втручанням у внутрішні справи України
Коментарі 26 вер, 2017

Голова «Патріоту» назвав заяву очільника МЗС

Риторика Петера Сіярто є абсолютно некоректною та, з точки зору міжнародного права, неприпустимою....


Святослав Стеценко: у Росії немає довіри до кримчан
Коментарі 0 Комментариев

Святослав Стеценко: у Росії немає довіри до кримчан

Одна справа, коли людина переходить на бік ворога через ідеологічні міркування і зовсім інша, коли ключовим є матеріальний аспект. Ні для кого не є секрет, що більшість кримчан підтримали Московію, бо вони сподівалися отримати від неї побільше...

21 чер, 2018
Ерфан Кудусов: Росія сьогодні запроваджує геноцид у Криму
Коментарі 0 Комментариев

Ерфан Кудусов: Росія сьогодні запроваджує геноцид у Криму

Населення, яке жило в Криму до окупації, апріорі вважається нелояльним. Тому, росіяни поставили задачу спочатку максимально витиснути кримських татар, а потім взятися за інших громадян, не залежно від їх національності. Тим більше, це допоможе Росії...

21 чер, 2018
Юрій Смелянський: Росія намагається виселити з Криму «зайвих» людей
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Смелянський: Росія намагається виселити з Криму «зайвих» людей

З точки зору окупанта, всі люди – громадяниУкраїни, які проживали в Криму на початку окупації є потенційно нелояльними. При чому, зовсім не важливо, чи вони займають тверду проукраїнську позицію, чи вони у 2014 році кричали «Путін пріді», чи...

20 чер, 2018