«Перший крок у велике мистецтво»

Національна оперета України, за підтримки УКФ презентує новий проєкт для дітей, прем’єра якого відбудеться онлайн. «Перший крок у велике мистецтво» — це серія інтерактивних вистав, які знайомлять дітей із світом музики. Буде створено чотири вистави, які розкажуть дітям про музичні традиції різних країн та музичні інструменти (як традиційні, так і зовсім оригінальними). Глядачі дізнаються про творчість знаних композиторів, цікаві факти та легенди світу музики.

«Перший крок у велике мистецтво»

Режисер вистав — запрошений до співпраці Богдан Поліщук — режисер та художник. Музичний керівник — Сергій Нестерук, хормейстер та диригент театру оперети. Куратор проєкту — Тетяна Зілінська.

Розклад онлайн-прем'єр:

17 жовтня о 12:00 — «У ритмі Африки».

Вистава познайомить маленьких глядачів з етнічними африканськими музичними інструментами: кпанлого, берімбау, калімба… Юні глядачі поринуть у ритми Африки, познайомляться з чудернацькою крамничкою пані Іванки, де народжуються казки. А далі на них чекатимуть пригоди з вождем племені Нтомбінде на ім’я Омбва, Рожевим Фламінго, Змієм та багатьма іншими героями захопливої, майже невигаданої історії, про сміливого мрійника Тадіана, який врятував свій народ, тому що завжди йшов за покликанням свого серця і ніколи не зраджував собі!

18 жовтня о 12.00 — «Велика Jazz-подорож»

Вистава про розвиток джазового мистецтва. Діти відправляться у подорож до Америки з тієї ж таки крамнички пані Іванки, адже це персонаж, який присутній у всіх чотирьох виставах. Втім, цього разу діти разом з втікачами-рабами подолають шлях через всю Америку аж до блискучого Карнегі-холу. Саме там «Мамба-бенд» вперше зіграє джазові імпровізації, а сам стиль джаз назавжди завоює серця глядачів. Вистава наповнена кумедними ситуаціями, веселими пригодами та різними несподіваними відкриттями: наприклад, як українська колискова вплинула на створення всесвітньовідомого джазового хіта! Запрошуємо до перегляду!

24 жовтня о 12.00 — «Іспанські історії»

В Іспанії традиційно так склалося, що пісня, танець і гра на музичному інструменті — це одне ціле і, зазвичай, один виконавець! В цій спекотній історії все переплелося: і любовна пригода з серенадами, і кохання Енріке до капризної принцеси Агати, і пристрасна боротьба за своє кохання і, звісно, веселий та зовсім неочікуваний фінал. А як інакше? Адже це гаряча та весела Іспанія. А ще — це історія про найменший у світі ударний інструмент, що звучить в такт, наче два закоханих серця!

25 жовтня о 12.00 — «Україна музична»

Ця вистава — погляд з теперішнього у минуле. Крізь чарівний портал діти разом з Яринкою та Марком відправляться у подорож до Мольфара. По дорозі вони зберуть усі музичні скарби своєї країни — і незвичайну окарину (зозулю), і пізнавану бандуру, і зовсім загадкову колісну ліру (чи часто Ви чули як звучить колісна ліра?) та магічну трембіту, яка тільки здається простою, а насправді дуже вибаглива! Ось так, разом з героями, діти відкриють для себе скарбничку з музичними цінностями власного народу.

Фото: Оксана Лазепко

За матеріалами прес-служби Національної оперети України