В Києві вперше у світі відкривається МУЗИЧНА кафедра ЮНЕСКО!

9 березня відбулося урочисте відкриття першої у світі музичної кафедри ЮНЕСКО «Музика, освіта, наука — заради миру» в Національній Музичній Академії України. Подія розгорнулася одразу на двох майданчиках — Майдані Незалежності та фойє Великої зали (2 поверх) Національної музичної академії.

В Києві вперше у світі відкривається МУЗИЧНА кафедра ЮНЕСКО!

Дата події вибрана не випадково. По-перше, 9 березня — день народження Великого Кобзаря, символу нашої нації, Тараса Шевченка. А, по-друге, саме цього дня, рік тому — 9 березня 2022 року відбулася мистецька акція «Вільне небо/Free Sky». Під звуки канонади між повітряними тривогами музиканти симфонічного оркестру «Київ-Класик» під орудою Германа Макаренка зіграли концерт на Майдані Незалежності на підтримку заклику народу та Президента України до світових лідерів щодо закриття неба. www.youtube.com/watch?v=sH05KqgxKTI

«Ми хочемо, щоб музика миру, музика життя у нашому виконанні дійшла до серця кожного мешканця вільного світу та лідерів цих країн і допомогла їм знайти рішення, яке б зробило безпечним українське небо, під яким ми виступаємо», — наголосив артист ЮНЕСКО в ім’я миру Герман Макаренко.

Трансляція мистецької акції відбулася наживо в ефірі єдиного марафону усіх телеканалів України, а потім її транслювали понад 300 провідних ЗМІ світу, які назвали цей безпрецедентний концерт символом незламності.

З цього року такий виступ стане традиційним — кожного 9 березня музиканти гратимуть на Майдані Незалежності ще й на честь заснування музичної кафедри ЮНЕСКО «Музика, освіта, наука — заради миру» в Національній Музичній Академії України.

План події:

12:00 — виступ симфонічного оркестру «Київ-Класик» під орудою Германа Макаренка на Майдані Незалежності.

В концерті прозвучали гімн України та гімн Європи (фрагмент «Оди до радості» Людвіга ван Бетховена). А також низка відомих українських музичних творів: фрагмент балету «Лілея» українського композитора Костянтина Данькевича за однойменною баладою Тараса Шевченка; «Козачок» із першої опери на лібрето українською мовою «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського; українська народна пісня «Ніч яка місячна»; фрагмент увертюри до опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка.

12:20 — прес-брифінг (у фойє 2-го поверху Великої зали Національної музичної академії). Учасники прес-брифінгу:

Віктор Бондарчук — проректор з навчальної роботи Національної музичної академії України.

Артур Оганов — Виконавчий Секретар Національної комісії у справах ЮНЕСКО;

Дениз Браун — координаторка системи ООН в Україні

К'яра Децці Бардескі — представниця ЮНЕСКО в Україні;

Герман Макаренко — артист ЮНЕСКО в ім’я миру, керівник музичної кафедри ЮНЕСКО «Музика, освіта, наука — заради миру» в Національній Музичній Академії України.

Інфо:

Завдяки Програмі UNITWIN/Кафедри ЮНЕСКО при вищих навчальних та наукових закладах України діють спеціалізовані кафедри, які сприяють розвитку міжнародної наукової співпраці. Програма допомагає покращати діяльність вищих навчальних закладів, подолати прогалину знань, мобілізувати університетський досвід і співпрацювати у рамках Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року.

Програма UNITWIN/Кафедри ЮНЕСКО започаткована у 1992 році та підтримує створення кафедр ЮНЕСКО і мереж UNITWIN у ключових пріоритетних галузях, що стосуються сфер компетенції Організації — освіта, природні та соціальні науки, культура і комунікації. Сьогодні у світі діє 851 кафедра ЮНЕСКО у понад 115 державах-членах.

У вишах та наукових закладах України створено і діють 10 кафедр ЮНЕСКО у галузях філософії людського спілкування, застосування інформаційних та комунікаційних технологій в освіті, превентивної освіти та соціальної політики, екології техногенних регіонів, кріобіології, прав людини і демократії.