Мистецтво доступне для кожного
У Національній опереті України днями презентували інклюзивний проєкт із використанням новітніх технологій. Проєкт створений командою театру за підтримки Українського культурного фонду у співпраці з ГО «Доступне кіно».
Вперше в Україні, за допомогою застосунків Subcatch та Earcatch, які завантажуються в телефон, глядачі з порушеннями зору та слуху зможуть відкрити для себе чарівний світ театру оперети.
Серед спікерів заходу були Тетяна Ломакіна, Радник-уповноважений Президента України з питань безбар’єрності; Оксана Когут, комерційна директорка театру; Світлана Копотун, провідна фахівчиня управління проектами Українського культурного Фонду; Олена Циба, координатора проєкту; Вікторія Лучка, співзасновниця ГО «Доступне кіно»; Віра Карпінська, комунікаційна менеджерка ГО «Доступне кіно» та Віталій Сергійчук, директор підприємства об’єднання громадян «Інклюзивно привітні».
Також на подію завітали ті, для кого безпосередньо був презентований даний проєкт. Люди з порушеннями зору та слуху часто не відвідують театри, тому що ті не обладнані спеціальними пристроями для адаптації. Завдяки використанню новітніх технологій стало можливим (по)бачити і (по)чути те, що було недоступно. Наразі до перегляду доступні наступні вистави: «Летюча миша», «За двома зайцями» та «Звана вечеря з італійцями».
Під час пресконференції розробники додатків змогли продемонструвати, як це працює, а також зазначили, що готові покращувати налаштування застосунків із урахуванням побажань людей із вадами зору і слуху.
«Це дійсно важлива подія, коли ми розробляємо певні адаптації, які допоможуть людям відчути самостійність та незалежність, незважаючи на будь-які порушення. Це для нас важливий крок, тому що ми, як країна, якій під час війни треба розробляти і безбар’єрні маршрути, і створювати доступні умови, і адаптувати всі послуги, включаючи культуру, щоб наші громадяни, які постраждали від військових подій змогли також насолоджуватися мистецтвом», — зазначила Радник-уповноважений Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.
Оксана Когут, комерційна директорка Національної оперети України, розповіла про те, що театр сповідує цінності рівних можливостей та став першим закладом у Києві, який реалізував доступні вистави для відвідувачів із порушенням зору:
«І сьогодні інклюзивність у театрі створює середовище, де мистецтво стає доступним для кожного, сприяючи інтеграції та підвищуючи якість життя людей з інвалідністю. Це не лише дозволяє їм стати частиною культурного простору, а й збагачує сам театр новими ідеями та перспективами».
Вікторія Лучка, співзасновниця ГО «Доступне кіно»:
«Цей проєкт покликаний зробити вистави у театрі доступнішими для людей з порушенням зору та слуху. Це важливий крок на шляху до створення інклюзивного суспільства, де кожен та кожна має право та можливість бути частиною культурного життя громади. Впевнені, що додатки стануть корисними інструментами для театру та допоможуть залучити ще більше глядачів до прекрасного світу мистецтва».