Роздача землі головами райрад або старостами може привести до зловживань на місцях — Іван Томич

Якщо голови райрад або старости зможуть віддавати землю без погодження з парламентом, це може привести до зловживань на місцях.

Про це в інтерв’ю i-ua.tv заявив голова Спілки українського селянства Іван Томич.

«Там де ситуація нестабільна через бойові дії, продавати землю не можна. Я багато років боровся з запровадженням ринку землі. Наголошуючи на тому, що в умовах війни, яка тривала вісім років на Сході, не можна продавати землю. Влада нічого не підготувавши, в умовах війни передчасно відкрила ринок. Це біда. Сьогодні дуже важливо не повторювати помилок та виправляти їх. Тому ще раз наголошую, не можна в країні здійснювати продаж сільськогосподарських земель. Якщо такі випадки трапляються, то це протизаконно та неприпустимо», — сказав І. Томич.

За його словам, те, що голови райрад або старости зможуть віддавати землю без погодження з парламентом, може привести до зловживань на місцях.

«Треба дивитися у конкретних випадках, як це буде відбуватися, бо на місцях можуть бути випадки зловживання. Адже передачу землі ніхто не буде контролювати», — підкреслив І. Томич.

Він підкреслив, що основним покупцем української землі до війни були ділові місцеві люди.

«Це місцева влада сьогоднішня та люди, які були при владі ще вчора, аграрії та іноземці, які скуповують землю через других осіб. Якщо брати ринок землі Польщі чи Румунії, то коли його запроваджували в тих країнах, понад 40% землі купували виключно фермери. У нас же фермери купують лише 1−2%», — резюмував І. Томич.

Читайте також


Українці можуть повторити долю курдів, коли є народ, а країни немає — Микола Волинко

2023 рік запам’ятався гучними скандалами. Зокрема блокуванням кордонів з Україною в країнах ЄС, корупцією на всіх рівнях та новими етапом земельної реформи, який стартує 1 січня 2024 року. З чим йдемо у 2024 рік, які висновки маємо зробити та чи візьмуть нас з такою корупцією до ЄС, журналісти запитали у профспілкового бійця за трудові права людини праці, учасника шахтарського профспілково-страйкового руху, що став початком невідворотного кінця СРСР Миколи Волинко.